Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що буде з грошима українців у націоналізованому "Приватбанку". Відповіді від Мінфіну та НБУ

Рішення про 100-відсоткову націоналізацію фінустанови ухвалили пізно ввечері 18 грудня.

"Приватбанк", рішення про націоналізацію якого Кабмін ухвалив учора, 18 грудня, пізно ввечері, продовжить працювати у звичному режимі. Є лише певні нюанси з обслуговуванням корпоративних клієнтів.

Про це сьогодні, 19 грудня, на ранковій прес-конференції запевнив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він наголосив, що "ПриватБанк" продовжує працювати у звичному режимі. Фізичні особи матимуть безперебійний доступ до своїх рахунків, депозитів, матимуть змогу проводити платежі та знімати готівку в банкоматах та касах.

Водночас на один день (19 грудня) заблокують банківські перекази юридичних осіб, що пов'язано з нюансами зміни власності "Приватбанку".

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ ТА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ:

Кабінет міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ "Приватбанк". Відповідно до цього рішення, 100% акцій банку буде належати державі в особі Міністерства фінансів. Це гарантує клієнтам ПАТ "Приватбанк" захист розміщених у ньому коштів та заощаджень, допоможе уникнути системних ризиків для банківського сектору та стане запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Це рішення дозволить захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. У першу чергу мова йде про 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони матимуть повний доступ до своїх рахунків.

Наразі банк працює у звичайному режимі та виконує зобов'язання перед клієнтами та партнерами.

Держава була змушена взяти на себе відповідальність за подальшу долю "ПриватБанку" та його клієнтів, не допустити поглиблення його проблем. На жаль, проблеми у банку накопичувалися вже багато років та посилилися останнім часом. Основною їхньою причиною стала невиважена кредитна політика банку, що призвела до втрати банком капіталу.

Понад два роки Національний банк вів роботу із акціонером у напрямку розробки та виконання плану докапіталізації. Проте план виконано не було. При цьому Національний банк України встановив, що на сьогодні загальна потреба "ПриватБанку" в капіталі становила 148 млрд грн.

Національний банк України, усвідомлюючи всі ці проблеми ПАТ "ПриватБанк" та враховуючи важливість його як системного банку для здоров'я фінансового сектору та економіки країни в цілому, не міг чекати довше та відніс банк до категорії неплатоспроможних. Відтак регулятор звернувся до уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність.

Також акціонери, неспроможні виконати програму докапіталізації, надіслали лист до Кабінету міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ "ПриватБанк". Цим листом акціонери зобов'язались реструктурувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 1 липня 2017 року.

Перехід ПАТ "ПриватБанк" у державну власність відбудеться відповідно до ст. 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

"Дотримання законодавства, нормативів та планів капіталізації є принциповим для стійкого розвитку банків та фінансової стабільності країни. Акціонери не виконали програму докапіталізації, тому Національний банк України, зважаючи на системну важливість банку, ініціював входження держави у капітал банку", – заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"З огляду на системне значення цього найбільшого у державі банку було прийнято рішення передати банк у власність державі. Це дозволить зберегти гроші владників та врятувати фінансову систему країни. Уряд виділяє кошти, які стабілізують банк – для цього у бюджеті передбачені необхідні кошти. При цьому бюджет залишиться збалансованим. Бюджетні параметри залишаються в межах, обумовлених програмою МВФ", – наголосив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Міжнародні фінансові організації та учасники фінансового ринку поінформовані про розвиток подій.

Ситуація під контролем, адже ПАТ "ПриватБанк" уже управляє держава. Він здійснює операції у звичайному режимі. Колишнє керівництво банку погодилося сприяти роботі антикризової команди.

Перехід "ПриватБанку" у власність держави від приватних акціонерів відбудеться в рамках спеціальної процедури, передбаченої статтею 41-1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". У зв'язку з цим буде змінено правління та наглядову раду "ПриватБанку". Інших змін у роботі банку не відбудеться. Усі відділення банку та всі його співробітники працюватимуть й надалі.

Нагадаємо, ввечері 18 грудня уряд України схвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Передбачається, що держава в особі Міністерства фінансів України стане власником 100% акцій банку. Вона гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

"ПриватБанк" очолить колишній міністр фінансів та один із топ-менеджерів банку у 1990-х роках Олександр Шлапак.

"ПриватБанк" був заснований 1992 року. Вважається лідером банківського ринку України. За даними дослідження GFK Ukraine за третій квартал 2016 року, з фінустановою співпрацюють 51,4% українців – фізосіб старше 16 років. Основним банком вважають 42,6% користувачів банківських послуг – фізосіб, що більше, ніж у наступних 23 банках разом взятих у рейтингу українських банків.

Із "Приватбанком" співпрацюють 56,1% від усіх юридичних осіб в Україні, а 33,5% вважають своїм основним банком. Водночас 69,7% фізосіб-підприємців також співпрацюють із цією фінустановою, а 62,3% вважають своїм основним банком.

"ПриватБанк" є одним з найбільш інноваційних банків світу, ідеться на сайті фінустанови. Наприклад, понад 10 років тому банк став одним із перших у світі, що почав використовувати одноразові SMS-паролі. До останніх інновацій, які отримали визнання в усьому світі, належать такі продукти, як платіжний міні-термінал, вхід в Інтернет-банкінг через QR-код, онлайн-інкасація, а також десятки різноманітних мобільных додатків.

Міжнародна банківська група "ПриватБанк" обслуговує понад 22 млн корпоративних і роздрібних клієнтів у 10 країнах світу.

У "ПриватБанку" пояснили, чому погодилися на націоналізацію.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції