Щоб метро на Троєщину окупилося, жетони мають коштувати 6-7 гривень

Дата публікації
Перегляди
2961
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Щоб метро на Троєщину окупилося, жетони мають коштувати 6-7 гривень

Метро на Троєщину може спустошити гаманці пасажирів

Великі питання у експертів викликає проблема окупності "Дороги життя", як вже охрестили майбутнє метро на Троєщину.

Проект будівництва метро на Троєщину взялася розробляти російська компанія, яка вкладе в нього близько 1,2 – 1,6 млрд доларів. Експерти підрахували, що навіть при собівартості поїздки в 6-7 гривень, четверта гілка київського метро буде окупатися ще півсторіччя.

Глава КМДА Олександр Попов неодноразово говорив, що вартість проїзду на троєщинській лінії буде такою ж, як і на інших - 2 грн. Однак ця ціна чиновниками називається збитковою, пишуть "Коментарі".

Різницю між окупністю однієї поїздки і офіційною вартістю жетона інвестору компенсуватиме місто. Навіть якщо припустити, що вся Троєщина щодня вранці виїжджатиме на правий берег винятково на метро, а ввечері повертатиметься назад, то на повну окупність знадобиться 28-30 років (з розрахунку, що кожен з 300 тис. офіційно зареєстрованих жителів масиву здійснює в день по дві поїздки вартістю 2 грн.)

"Тому очікувати, що місто зможе утримати цінову політику господаря "підземки" на Троєщину настільки тривалий час – безглуздо", - зазначає видання.

За оцінками російських експертів, термін окупності однієї станції метро, побудованої на приватні гроші (у Москві така вже є), становить 15-20 років. Тому, скоріш за все, довго чекати на жетончики, припустимо, по 6-7 грн., троєщинцям не доведеться.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що право будівництва гілки Вигурівщина – Троєщина отримало дочірнє підприємство "Зовнішекономбанку Росії" на умовах концесії. Іншими словами, майбутній концесіонер в обмін на фінансування будівництва лінії отримає право нею керувати. Таким чином, столична влада остаточно підтвердила майбутній приватний характер "підземки", про що не втомлювалася говорити ще з осені 2011-го.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2961
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація