Щоб отримати іпотеку, необхідно заробляти за місяць не менше 14 тисяч

Щоб купити у кредит середньостатистичну квартиру у Києві, слід отримувати за місяць не менше 14 тисяч гривень.

Для того, щоб оформити іпотеку на 60 тисяч доларів (в еквіваленті) під 15% річних, позичальнику потрібно мати щомісячні доходи від 14 тисяч гривень в місяць.

Про це заявив голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк під час круглого столу "Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?".

За прогнозом банкіра, "ринок іпотеки завмер на дуже довго". На його думку, єдиний вихід у такій ситуації – бюджетні вливання в окремі сегменти. Хливнюк вважає, що якість іпотечного портфелю банків може знижуватися через погіршення стану світової економіки.

За словами ж заступника голови правління "Ерсте Банку" Світлани Черкай, стрімкого зростання іпотеки дійсно не варто очікувати, враховуючи низький рівень доходів населення (середня зарплата – біля 2,5 тис. грн). Водночас ринок має перспективи, враховуючи низький рівень закредитованості населення по відношенню до ВВП нижчий на фоні європейських країнах.

З думкою про нестачу потенційних позичальників не погодився перший заступник голова правління НБУ Колобов. За його словами, у разі надання державою компенсаційних механізмів з понад 45 млн населення може знайтися достатня кількість людей, які дадуть поштовх розвитку іпотечного ринку.

Як повідомлялось, кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го, заявляють експерти ринку нерухомості.

Купівля із залученням позик зараз переважно популярна в сегменті житла вартістю до 150-200 тисяч доларів. Середня сума кредиту при цьому складає від 30% до 50% від вартості об'єкту. Процентна ставка знаходиться в межах 16,5 - 19% річних, украй рідко нижче 15,5%.

Читайте також:

За чотири роки житло у Києві подешевшало на третину

Продаж квартир у розстрочку оживив столичний ринок нерухомості

Квартиру в Києві можна купити за 15 тисяч доларів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Українцям треба пропрацювати півжиття, щоб заробити на квартиру

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: