Щонайменше 11 банків повинні збільшити свій капітал. Результати стрес-тестування НБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Державні банки можуть обійтися без додаткового капіталу.

Національний банк України завершив процес перевірки банків на достатність капіталу. Стрес-тестування пройшли 29 фінустанов, на які загалом припадає 93% активів банківської системи станом на початок цього року.

Із капіталом у державних банках усе гаразд, запевнила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, пише УНІАН.

"Без докапіталізації (протягом найближчих трьох років) можна обійтися. По-перше, потрібно більш активно працювати з проблемними активами, по-друге - про це ми говоримо з Міністерством фінансів - потрібно залишити прибуток цих банків у банках для того, щоб вони могли за рахунок прибутку сформувати буфер капіталу", - сказала Рожкова.

Тобто державні банки, вірогідно, відраховуватимуть менше коштів до держбюджету. За підсумками 2018 року ці установи виплатили до держбюджету 90% свого прибутку.

Водночас серед установ, які проходили стрес-тестування, для низки банків виникає потреба у капіталі. Так, за базовим макроекономічним сценарієм для 11 банків виникає потреба у додатковому капіталі на суму 35,2 млрд грн. За несприятливим макроекономічним сценарієм ці ж установи, а також ще 7 банків потребуватимуть уже 73,8 млрд грн. Це значною мірою обумовлено амортизацією застави, тобто поступовим виключенням застав за кредитами, що не працюють, з оцінки кредитного ризику. Отже, для забезпечення стійкості таких установ в умовах гіпотетичної кризи діє вимога у дотриманні вищих за мінімальні рівнів достатності капіталу, наголосили в Нацбанку.

Які саме банки потребують докапіталізації, регулятор не оприлюднив. Детальний звіт про стрес-тестування НБУ обіцяє опублікувати до кінця року.

Нагадаємо, українські банки заробили цього року на своїх клієнтах понад 48 мільярдів гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції