Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щонайменше вісьмом великим банкам уже потрібна докапіталізація – НБУ

За негативного сценарію потрібно збільшити капітал 13 фінустанов.

Національний банк України провів чергові оцінку якості активів та  стрес-тестування банків і визнав, що галузь є достатньо капіталізованою та фінансово стійкою, проте повинна збільшити запас міцності.

Цього року під час проходження оцінки якості активів та прийнятності забезпечення у п’яти з 56 невеликих банків виявили потребу в капіталі на звітну дату (початок 2018 року), проте три із них до моменту завершення діагностики були вже достатньо капіталізованими. Ще два банки подали програми капіталізації, які мають бути виконані до кінця року.

24 банки, окрім оцінки якості активів та прийнятності забезпечення, проходили ще етап стрес-тестування. Це найбільші банки за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів та депозитів фізосіб. Загалом на них сукупно припадає понад 90% активів усього банківського сектору. Стрес-тестування проводилося за двома макроекономічними сценаріями – базовим та несприятливим.

За результатами оцінки якості активів та стрес-тестування за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік виявили потребу в капіталі для восьми банків на загальну суму 6,1 млрд грн. Ці банки зобов’язані виконати програми капіталізації до кінця поточного року. За несприятливим сценарієм ще п’ять банків потребують капіталізації. Загальна потреба у капіталі 13 банків за несприятливим сценарієм складає 42,1 млрд грн. Для покриття потреби в капіталі за несприятливим сценарієм банки повинні розробити та виконати плани реструктуризації до кінця 2019-го.

У НБУ зазначають, що можливими прийнятними заходами на виконання планів реструктуризації є робота над покращенням якості кредитного портфелю, проведення життєздатних реструктуризацій кредитів (у т.ч. відповідно до закону про фінансову реструктуризацію), посилення застави, стягнення застави за проблемними кредитами, продаж непрофільних активів, оптимізація операційних витрат тощо.

"Проведення оцінки якості активів та стрес-тестування є усталеною практикою провідних регуляторів світу. Вона дає можливість упередити надмірне накопичення системних ризиків та підготувати банки до можливих майбутніх криз. У підсумку це сприятиме забезпеченню в Україні стабільності банківської системи та фінансової стабільності загалом", – наголосила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

Всі банки вже подали програми капіталізації та плани реструктуризації, до кінця жовтня вони будуть затверджені. Програми докапіталізації мають бути виконані банками до кінця 2018 року, а плани з реструктуризації активів – до кінця 2019 року.

Нацбанк і надалі проводитиме щорічні оцінки якості активів та стрес-тестування. Макросценарії для стрес-тестування будуть змінюватись таким чином, щоб виявити вразливі точки банківського сектору і окремих банків.

ВідеоКурс валют. ТСН дізнавалася, що чекати від гривні у майбутньому

Буде тільки дорожчати? Чи просто паніка? Цього тижня українці знову штурмували обмінники і скуповували долари та євро. Із початку місяця валюта здорожчала більш ніж на гривню. А в четвер долар пробив позначку у 28 гривень. Щоправда, ненадовго. 

Курс валют. ТСН дізнавалася, що чекати від гривні у майбутньому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції