Щороку шведи викидають "негарних" овочів на 6 мільярдів доларів

Четверть придатного до їжі урожаю моркви шведи викидають через непривабливий зовнішній вигляд.

Декілька десятків тонн "негарної" моркви, буряка та інших овочів загальною вартістю 6 мільярдів доларів шведи викидають щороку.

Згідно з останньою доповіддю влади, непривабливі товари навіть не доходять до полиць продуктових магазинів. На думку підприємців, пом'яті помідори і кострубата морква не знайдуть свого покупця і зіпсуються, завдавши власникам супермаркетів збитки.

"Величезну кількість моркви доводиться просто викидати через те, що вона не має товарного вигляду. Враховуючи ситуацію, в якій знаходиться сучасний світ, це просто неправильно", - вважають місцеві фермери. За їх словами, магазини відмовляються приймати "занадто короткі, занадто довгі або занадто криві овочі".

Найчастіше у Швеції бракується морква. Так, щорічно магазини відправляють на звалище біля четвертої частини усього урожаю моркви; а одна третина вироблюваних продуктів ніколи не доходить до столу покупців будучи абсолютно придатними до їжі.

Попри те, що більшість фермерів перепродають неприйняті супермаркетами овочі на корм тваринам, проблема з продажами посилюється з кожним роком, відмічають експерти.

"Ми повинні відноситися до цього серйозно. Нормальна їжа, яка викидається на смітник, це загроза нашому майбутньому", - заявили фахівці з сільськогосподарської ради Швеції.

Нагадаємо, що міжнародна благодійна організація Oxfam нещодавно підрахувала, що світові ціни на основні продукти харчування до 2030 року можуть зрости більш ніж у два рази.

Зі свого боку фахівці ООН стверджують, що вже у поточному році відбудеться різкий стрибок цін на продукти харчування. Причиною подорожчання харчів експерти називають посушливу погоду у Європі навесні.

Читайте також:

ООН: Найближчим часом світові ціни на продукти різко виростуть

Продукти подорожчають більше ніж у два рази

Вперше за 8 місяців знизились світові ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: