Секретаріат критикує Азарова

Секретаріат президента вважає, що голова Мінфіну перевищив свої повноваження в економічній сфері.

Микола Азаров
УНІАН
Заяви Миколи Азарова викликали негативну реакцію команди президента.
Секретаріат президента України вважає, що заяви першого віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів Миколи Азарова щодо формування частини золотовалютних резервів НБУ в російських рублях виходять за межі компетенції Кабміну.

Про це сказано в заяві Секретаріату, опублікованій 9 серпня на офіційному інтернет-сайті глави держави.

"Учора... Микола Азаров заявив, що на сьогодні російський рубль – це тверда валюта, і Національний банк повинен формувати частину своїх золотовалютних резервів у цій валюті... Хотілося б нагадати пану Азарову, що, відповідно до законодавства, органом, який визначає та проводить грошово-кредитну політику – і зокрема управляє золотовалютними резервами, – є Національний банк України, а ніяк не міністр фінансів" - йдеться у заяві.

Секретаріат висловив невдоволення словами урядовця: "Заяви відповідного роду є такими, що чинять тиск на Національний банк України і перешкоджають йому у здійсненні його основної функції... забезпечення стабільності грошової одиниці України... Переведення дискусії в публічну площину, критика дій Національного банку на брифінгах, є неприпустимими".

Секретаріат президента також висловив стурбованість "новими проявами спроб адміністративного керування економікою", і попередив "про неприпустимість проголошення посадовими особами уряду заяв щодо грошово-кредитної політики, які можуть вплинути на стабільність національної валюти".

Заява Секретаріату стала реакцією на слова Миколи Азарова ,який 8 серпня заявив про те, що на сьогодні російський рубль – це тверда валюта, і Національний банк повинен формувати частину своїх золотовалютних резервів у ній. 

Таку позицію міністр фінансів пояснив тим, що Росія, можливо, перейде на розрахунки з імпортерами за нафту та газ у рублях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: