Секретаріат Ющенка закликав відмовитися від російських кредитів

СП закликав "Нафтогаз" не брати в Росії кредитів на паливо, які можуть призвести до втрати Україною газотранспортної системи.

В Секретаріаті президента застерегли керівництво НАК "Нафтогаз України" від залучення російських кредитів. Таку позицію оприлюднив представник глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Найбільше насторожує інформація нібито про російські кредити для НАК "Нафтогаз України". Якщо в Москві все ж таки буде говоритися про кредит в 1 мільярд доларів, то це не що інше, як здача української ГТС", - наголосив чиновник.

Водночас він позитивно оцінив можливість підписання у Москві документу щодо відсутності штрафних санкцій за недобір газу в 2009 році та скорочення обсягів імпорту російського газу в 2010 році.

Соколовський зазначив, що зволікання уряду із внесенням змін до газових контрактів уже коштувало "Нафтогазу" понад 2 мільярди газових боргів.

Він також зауважив, що "уряд почав усвідомлювати правоту президента лише після десяти місяців роботи за контрактами".

"За цей час НАК "Нафтогаз України" вже заборгував понад 2 мільярди доларів США і недоотримав ще більшу суму. Через недосконалість контрактів втрат зазнали обидві сторони", - сказав Соколовський.

"Якби запропоновані Віктором Ющенком зміни у контракти були зроблені раніше, то українська сторона не витрачала би зайвих коштів, а російська – не зазнавала б зайвих втрат із-за скорочення обсягів поставок газу через настороженість європейських споживачів", - додав він.

Соколовський зазначив, що надалі обидві сторони зможуть уникнути додаткових втрат лише після внесення у контракти системних змін, "про які чітко і ясно президент написав президенту Росії".

Нагадаємо, минулого тижня Віктор Ющенко написав своєму колезі Дмитру Мєдвєдєву листа із пропозицією переглянути україно-російські газові контракти. В листі, зокрема, міститься пропозиція підвищити ставки на транзит російського газу територією України та запровадити санкції за недостатню кількість транзитного газу з боку РФ.

У Кремлі, у свою чергу, такий лист сприйняли, як шантаж. Разом із тим, "Натфогаз" має провести у Москві переговори щодо зниження обсягів закупівлі російського газу та скасування штрафних санкцій за недобір російського палива.

Читайте також:

СП: Тимошенко недовиконала вказівки Ющенка по Путіну

Тимошенко розповіла, яку ціну на газ вибила з Путіна прагматичністю і жорстокістю

"Нафтогаз" сам вирішить, скільки російського газу йому потрібно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: