Секретаріату не подобаються аукціони Нацбанку

У Секретаріаті вважають курс 6-6,5 грн/дол. об'єктивним, у Нацбанку планку підняли до 7 грн/дол.


Заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак вважає, що валютні аукціони треба скасувати.

За його словами, в першу чергу доступ до валюти отримує той, кому все одно за яким курсом її купити - "сірі" та "чорні" імпортери та валютні спекулянти. Тобто сам механізм аукціону штовхає курс вгору. "Великою помилкою є такий придуманий Національним банком інструмент як валютні аукціони. Брати участь у них може хто завгодно, із заявками на будь-які потреби. Заявки задовольняються в першу чергу для тих, хто пропонує вищий курс купівлі", - сказав Шлапак.

Замість аукціонів Шлапак пропонує Нацбанку створити робочу групу, яка буде ретельно аналізувати кожну заявку на купівлю валюти, і забезпечувати задоволення всіх заявок, що пройдуть контроль цієї групи.

Якщо вжити цих заходів курс встановиться в межах 6-6,5 грн/дол., який, на думку Шлапака, є "рівноважним".

Водночас заступник голови правління Нацбанку Олександр Савченко сьогодні заявив, що вважає курс 7 грн/дол. рівноважним, тобто таким, який може утримувати стабільне значення без втручання НБУ впродовж тривалого часу.

На його думку, девальвація гривні на 30-35% відповідає приведенню її до стану ринкової рівноваги і відповідає девальвації середньому рівню інших світових валют по відношенню до долара.

Як повідомляв ТСН.ua, на сьогодні НБУ втановив офіційний курс 6,75 грн/дол. Торги на міжбанку проходять у діапазоні 7-7,5 грн/дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: