Секретні дані про стан економіки: так погано ще не було

Баланс рахунку Держказначейства, який нещодавно був засекречений урядом, виявився у вкрай поганому стані.

Глава Державного казначейства Тетяна Слюз назвала один із таємних урядових статистичних показників – суму поточного залишку грошових коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР), яку орган не оприлюднює з 2 квітня.

Цю інформацію вона повідомила газеті "Дело".

З її слів, на початок дня, 28 квітня, позитивне сальдо ЄКР склало 1,7 мільярда гривень.

Слюз заявила, публікація на сайті Держказначейства даних про стан єдиного казначейського рахунку припинена розпорядженням прем'єра Юлії Тимошенко.

Нещодавно перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак розкритикував таку урядову ініціативу, побачивши в ній приховування важливої статистичної інформації від населення, президента і парламенту.

Оприлюднена Слюз цифра свідчить про критичний стан єдиного казначейського рахунку, навіть враховуючи, що сума залишку істотно змінюється протягом дня. Згідно з даними Держказначейства, початкове сальдо рахунку з початку року було нижче названого показника тільки в середині березня: з 13-го по 18-е число місяця його максимальне значення складало 1,65 мільярдів гривень.

Навіть без прив'язки до свіжого індикатора тенденцію можна сміливо назвати невтішною, стверджує "Дело". Варто врахувати, що в січні 2009-го початкове сальдо не опускалося нижче 6,2 мільярда гривень, в лютому — 2,5 мільярда, а останнє значення, оприлюднене 1 квітня, склало 4,6 мільярда гривень. При цьому, якщо в січні середньоденний залишок по року (5,1 мільярда) був перевищений у всі дні, то в лютому — тільки в шести днях, а в березні — всього в чотирьох.

Різке скорочення залишку на єдиному казначейському рахунку є наслідком намагання "Держказначейства" "латати" бюджетні діри. У листопаді минулого року Кабмін дозволив органу у разі потреби фінансувати витрати спільного фонду держбюджету за рахунок ЄКР (раніше кошти єдиного казначейського рахунку служили джерелом покриття касових розривів тільки місцевих бюджетів). Такі ж преференції отримав Пенсійний фонд, дефіцит якого Держказначейство тепер також справно покриває.

"Фінансування Пенсійного фонду в основному відбувається за рахунок дотацій з єдиного казначейського рахунку", — визнає Шлапак. Так, за підрахунками Секретаріату президента, тільки з початку квітня і по 24-е число об'єм непогашеної заборгованості Пенсійним фондом перед держбюджетом склав 2,9 мільярда гривень — на цю суму, відповідно, зменшився залишок єдиного казначейського рахунку.

Проте уряд завантажив "Держказначейство" ще й рекомендацією надавати авансові платежі "Нафтогазу" для розрахунків за імпортний газ. Проте, на думку експертів, цей орган не зможе виконати цю рекомендацію.

Читайте також:

СП: Тимошенко приховує від Ющенка і народу реальний стан економіки

 Ющенко не дозволить Тимошенко регулювати імпорт

Україна відмовляється від долара на користь євро

Німеччина дала українським банкам 30 мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: