Селяни без землі

В Україні селяни часто почуваються пасинками, бо обробляють землю, не маючи іноді навіть її клаптика.

У Червоній Слободі на Черкащині земля закінчилася
В Україні селяни часто-густо почуваються пасинками, бо, обробляючи землю, вони не мають навіть її клаптика. У Червоній Слободі на Черкащині вимагають відставки місцевих депутатів – ті 57 гектарів віддали обласним бізнесменам під котеджне містечко, тоді як для селян її давно уже немає.

Про власну оселю в рідному селі поблизу Дніпра Ірина Кириленко тільки мріє. Після розлучення з чоловіком поневіряється з неповнолітньою дитиною по чужих кутках. І топче стежку до сільради - просить наділ для будівництва, але земельної ділянки їй не дають - кажуть, земля закінчилась.

Про те, що земля в селі закінчилася, люди дізнались від депутатів сільради. На черговій сесії депутатська більшість і сільський голова віддали останні 57 гектарів землі приватній будівельній фірмі в оренду на 49 років. Ті ж депутати, чию думку не врахували, і повідомили людям. Подивитись в очі депутатам і голові, які віддали останні гектари землі, люди зійшлись у центр села. Сходини громади влада проводити заборонила, тому назвали це зборами виборців.

За словами сільського голови, оборудка селу вигідна: 57 гектарів підуть під будівництво котеджного містечка, а натомість забудовники проведуть у селі водогін. За якою ціною землю віддали в оренду, люди так і не почули. Охочих мати власну ділянку в селі кілька тисяч, кажуть люди. Слобода за кілометр від обласного центру. Вартість сотки від однієї до 15 тисяч умовних одиниць.

Імовірно, за кілька років село стане околицею Черкас, і тоді про землю в Слободі годі і мріяти. Тому люди й не приховують: готові продати землю та отримати бодай щось уже зараз. Хай навіть мрії про власні оселі так і залишаться мріями.

ВідеоСеляни без землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: