Сенат заборонив картельні структури

Сенат США заборонив зарубіжним державам створювати картельні структури за типом ОПЕК у сфері нафти і природного газу.

Сенат США учора на засіданні при 72 голосах "за" і 23 "проти" заборонив зарубіжним державам створювати картельні структури за типом ОПЕК у сфері нафти і природного газу, прийнявши для цього відповідну поправку, що розглядається зараз сенаторами законопроекту "Акт 2007 року про чисту енергію".

"Незаконними і такими, що порушують вимоги цього акту будуть колективні або інші сумісні дії у формі картеля або іншої асоціації... з боку будь-якої зарубіжної держави, інструменту або агента будь-якого зарубіжного уряду з обмеженню добування або розподілу нафти, природного газу чи іншого нафтопродукту, по встановленню або збереженню цін на нафту, природний газ або інший нафтопродукт, а також з будь-яких обмежень на торгівлю нафтою, природним газом або іншим нафтопродуктом", - йдеться в тексті поправки. 

Згідно документу, будь-яка зарубіжна держава, що бере участь у "картельних" або інших сумісних і колективних діях у сфері нафти і газу, буде тепер позбавлена можливості скористатися правом "суверенного імунітету", і тому генеральний прокурор США отримує право переслідування таких держав в судовому порядку в будь-якому суді на території США відповідно до американських "антимонопольних законів". 

Голосування в сенаті по всьому енергетичному законопроекту з включеною в нього схваленою поправкою заплановано на кінець поточного тижня. В кінці травня аналогічний законопроект при 345 голосах "за" і 72 "проти" був прийнятий палатою представників конгресу. Тоді ж Білий дім дав зрозуміти, що президент США Джордж Буш накладе вето на цей законопроект. 

У разі ухвалення цього закону і надходження його до Буша "старші радники президента рекомендуватимуть, щоб він наклав вето на законопроект", - заявив представник Білого дому, який пояснив позицію президентської адміністрації побоюванням, що у разі ухвалення такого документа країни-виробники і експортери енергії можуть удатися до відповідних заходів проти США. А це, в свою чергу, може привести до "перебоїв в постачаннях нафти і зростання цін на бензин, природний газ, мазут та інші джерела енергії".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: