Середні зарплати українців виросли на 5 гривень

З початку року зарплати зросли на 17%, що перевищує рівень інфляції, яку до кінця року обіцяють не вище 14,5%.

Держкомстат підрахував середню зарплату по Україні за листопад. Вона виросла на 5 гривень у порівнянні з жовтнем і склала 1955 гривень.

У порівнянні з січнем, середні заробітки піднялися на 290 гривень. Таким чином, з початку року зарплати зросли на 17%, що перевищує рівень інфляції, яку до кінця року обіцяють не вище 14,5%.

Найвища зарплата у Києві - 3154 гривень. А менше за інших, як і раніше, заробляють на Заході: Волинь і Тернопільщина - 1445 гривень.

По галузях найвищі зарплати у авіаторів - 5635 гривень. А менше за всіх тепер заробляють не рибалки, які на третьому місці з кінця (1245 гривень), а працівники готелів і ресторанів - у них заробітки впали з 1306 до 1203 гривень на місяць.

Нагадаємо, Україна нещодавно встановила сумний рекорд - вона опустилася на останнє місце із зарплат в Європі у доларовому еквіваленті. При цьому рівень цін у країні можна порівняти з рівнем цін в інших найбідніших країнах Європи, а за деякими категоріями (наприклад, житло) навіть вище.

Водночас, за даними Міжнародної організації праці (МОП), реальні зарплати українців неухильно скорочуються. Головною з-поміж усіх причин експерти називають вплив кризи. Реальна мінімальна зарплата українців 2008 року знизилася на 10 відсотків, підрахували експерти МОП. Такі ж показники вони прогнозують і за цей рік.

Читайте також:

Наступного року зарплати в Україні знизяться

Українцям заборгували 1,6 мільярдів гривень зарплат

За рік Україна стала найбіднішою країною Європи

Україна долає кризу швидше, ніж США і Росія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: