Середня сума хабара в Україні склала 24 тисячі гривень

З початку року в Україні зареєстровано фактів корупції на 27 мільйонів гривень, викрито близько тисячі хабарників. Сума середнього хабара склала 24 тис. грн.

Середня сума хабара в Україні сягнула майже 24 тисячі гривень.

Про це повідомив начальник Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Валерій Коряк.

З початку року загальна сума задокументованих хабарів склала понад 27,7 млн. грн.

Загалом викрито 1123 особи, з яких 181 службова особа органів влади й управління та понад 220 - контролюючих органів.

Також, за словами Коряка, до кримінальної відповідальності за хабарництво притягуються вісім службовців центральних органів виконавчої влади, четверо посадовців обласних державних адміністрацій, 21 чиновник райдержадміністрацій, 8 міських голів та 17 службових осіб міських та районних рад тощо.

З початку року 184 факти хабарництва викрито в навчальних закладах України.

За словами Коряка, до кримінальної відповідальності притягнуто 74 особи. Серед них 30 керівників навчальних закладів та їх заступників, 40 інших службових осіб та 4 студентів - за фактами давання хабарів.

Крім того, за інформацією Коряка, у системі охорони здоров'я також зафіксовано 84 злочини цієї категорії.

"У лікарнях та поліклініках мають місце факти отримання хабарів за видачу листів непрацездатності та довідок без фактичного проведення медичного огляду, а також за лікування, призначення лікарських засобів", - зазначив Коряк.

Також він повідомив, що у поточному році у сфері земельних відносин викрито 1752 злочини економічної спрямованості, пов'язані з незаконними операціями із землею.

Найбільше таких злочинів викрито у Криму, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Одеській областях та у Києві.

Крім того, Коряк зазначив, що загалом задокументовано понад 1700 злочинів про хабарництво.

При цьому значно зріс рівень посадовців, викритих у хабарництві, та суми хабарів. Зокрема, Департаментом Державної служби боротьби з економічною злочинністю виявлено 42 хабара з сумою понад 100 тис. грн., 30 таких злочинів - з сумою понад 30 тис. грн. та 105 - понад 10 тис. грн.

Як повідомлялося, середня сума хабара за землю на Київщині становить трохи більше півмільйона гривень. Працівники МВС за півроку на Київщині викрили 71 злочин у сфері земельних відносин, 35 з яких тяжкі. Майже у всіх випадках у справах фігурують посадові особи та службовці.

Читайте також:

Під Одесою піймали хабарника-регіонала: його покарають, незважаючи на партквиток

Українські заробітчани викрили хабарників у Чехії

Мелітопольський ректор назвав звинувачення у хабарництві провокацією

Ректора Мелітопольського педуніверситету піймали на хабарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: