Середня зарплата в Росії перевищила 500 доларів

У червні вона склала 13,81 тис. рублів, а в середньому за другий квартал поточного року – 13,04 тис. рублів

У червні вона склала 13,81 тис. рублів, а в середньому за другий квартал поточного року – 13,04 тис. рублів. Межа узята завдяки падінню курсу долара по відношенню до рубля. Зараз американська валюта в Росії коштує близько 25,4 рубля. 500 доларів, з погляду жителів деяких регіонів країни, вже недостатньо для того, щоб віднести людину до середнього класу.

Москва
Москва. (Фото: Архів)
"Переважна більшість – 85% – вважає, що у представника середнього класу повинне бути дача" Подоланням цього рубежу зарплати зобов'язані зміцненню рубля по відношенню до долара: за останні півроку він подешевшав з 26,5 рубля за долар до 25,6–25,4 рубля за долар. Темпи зростання заробітних плат по країні не міняються – це 20–27% в рік.

Доходи на душу населення ростуть повільніше за зарплати. У червні поточного року вони склали 12,2 тис. рублів на душу населення, що на 18% вище, ніж рік тому. При цьому пенсії і соціальна допомога в своєму зростанні значно відстають від заробітних плат.

Зарплати в реальному вираженні, тобто з урахуванням інфляції, в червні 2007 року виросли на 15,2% в порівнянні з червнем 2006 року, за півріччя по відношенню до попереднього півріччя – на 17,5%, а по відношенню до травня – на 7%.

Реальні доходи (доходи мінус обов'язкові платежі з поправкою на інфляцію) виросли не так сильно – на 7,9% в порівнянні з червнем минулого року.

Середня зарплата в Китаї до 2009 року складе близько 300 доларів, а в Індії – 200 доларів.

500 доларів для москвичів – зовсім не зарплата. В усякому разі, приналежність до середнього класу для жителів Москви починається тільки з прибутку 2 тисячі доларів на члена сім'ї.

За даними маркетингової групи Market Up і рекламного агентства Sauce Strategy, москвичі, у яких на одну людину в сім'ї доводиться по 1500–1700 доларів, вважають, що доходи середнього класу – від 2200 доларів на людину, а москвичі з реальними доходами в 1700–2000 доларів думають, що поріг середнього класу – 2909 доларів на людину.

Згідно з даними Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування, середній клас в Москві складає приблизно третину населення.

Переважна більшість – 85% – вважає, що у представника середнього класу повинна бути дача.

Щоб туди добиратися, необхідний автомобіль – так вважають 71% опитаних, а краще – два (15% опитаних). Вельми бажано, щоб це була не "десятка", а нова дорога іномарка (41% опитаних).

Окрім дачі і автомобіля, середньостатистичний представник середнього класу в Москві повинен мати вищу освіту, вважають 76% опитаних. Втім, майже половині (48%) все одно, де воно отримане.

Ще одним найважливішим атрибутом середнього класу вважається власна квартира (82% опитаних), причому, знову ж таки, неважливо, де вона знаходиться, але важлива її площа – 70,4 квадратних метра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: