Середня зарплата в Україні несподівано зросла і досягла докарантинного рівня - Держстат

Середня зарплата в Україні несподівано зросла і досягла докарантинного рівня - Держстат

Національний банк України

Наразі середня зарплата в Україні у 2,5 раза вища рівня мінімалки.

У червні в Україні середня заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій зросла до 11579 гривень. Це на на 9,8% більше порівняно з травнем.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби статистики. 

Так, у червні місяці середня зарплата в Україні підскочила на 1037 гривень і досягла рівня березня 2020 року, коли в Україні ввели карантин, спричинений пандемією COVID-19. Тоді середня зарплата становила 11446 гривень, після чого почала знижуватися. 

За червневою статистикою, найбільшу зарплату отримують працівники у сфері фінансової та страхової діяльності - 19 324 гривні, а найнижчу - у галузі тимчасового розміщення та організації харчування -  5 207 гривень. 

Показник середньої зарплати в Києві за червень 2020 року становить 16 393 гривні. 

Реальна зарплата (з урахуванням інфляції) у червні 2020 року порівняно з червнем 2019 року зросла на 4,8%, а номінальна - на 7,4%.

Статистика охоплює усі регіони України, окрім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, Держстат назвав продукти, які найбільше підстрибнули в ціні з початку року. Подорожчали яблука, морква, цибуля,капуста та гречка. Суттєво також здорожчала цього року й картопля. 

Зарплати українців почали зростати - Економічні новини

Зарплати українців почали зростати - Економічні новини