Сергій Тігіпко презентував будівельну реформу

Завдяки новому законодавству, підготованому під керівництвом Сергія Тігіпка, в Україні будуватимуть більше житла, і квартири подешевшають.

Сергій Тігіпко_3
President.gov.ua
Сергій Тігіпко
В Україні будуватимуть більше житла, а самі квадратні метри подешевшають. Це стане можливим завдяки новому законодавству, який підготувала робоча група під керівництвом віце-прем'єр-міністра і лідера партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка за участі Мінрегіонбуду, експертів Української будівельної асоціації, закордонних експертів. Законопроект "Про регулювання містобудівної діяльності" внесений до Верховної ради і, за словами віце-прем'єр-міністра, має хороші шанси на те, щоб отримати підтримку депутатів.

"Проект підготовлений робочою групою під моїм керівництвом. Він починає революційні зміни в будівельній галузі. Кардинальне скорочення і спрощення дозвільних процедур дозволить збільшити обсяги будівництва, залучити в країну додаткові інвестиції та знизити корупцію в галузі", - заявив Сергій Тігіпко сьогодні на прес-конференції в Києві.

За словами віце-прем'єра, ухвалення закону скоротить кількість дозвільних процедур з 93 до 23, з яких інвестору необхідно буде зробити лише 9 кроків, а термін отримання всіх необхідних дозволів зменшиться з 415 до 60 днів. "За оцінками будівельників, ми прибираємо до 90 відсотків корупції, яка стримує розвиток будівельної галузі та збільшує витрати забудовників. Хабарі чиновникам за отримання нікому не потрібних дозволів доходили до третини, а то й до половини бюджету будівництва. А це автоматично збільшувало вартість квадратного метра житла. Зараз ми це питання знімаємо, вартість житла знизиться на корупційну складову", - говорить Тігіпко.

Тігіпко також повідомив, що закон захистить громадян від махінацій.

"Ми передбачаємо реєстрацію квартир до здачі житла. Це робить неможливим повторення ситуації з "Еліта-центром". Тобто не буде подвійного, потрійного продажу квартир".

Віце-прем'єр-міністр також зазначив, що зменшення державного регулювання в будівельній галузі буде сприяти підвищенню конкуренції будівельних компаній, насиченню ринку нерухомості доступнішим житлом, собівартість якого може знизитися на 20-30 відсотків.

"Будівельний ринок насититься за рахунок нових забудовників, сюди прийде реальна конкуренція, і ціни почнуть поступово знижуватися. Багато сімей зможуть вирішити своє житлове питання", - зазначив він. Крім того, будівництво дасть поштовх до розвитку суміжних галузей. "Кожне будівництво - це нові робочі місця і попит на будівельні матеріали, цемент, метал, меблі", - зазначив Сергій Тігіпко.

На думку архітектора Лариси Скорик, реформа в будівництві назріла давно, але реалізувати її стало можливим тільки з появою реформатора у владі. "Цей закон - головний крок в реалізації реформи, і слава богу, що у нас є справжні реформатори у владі. Сергій Тігіпко взяв на себе дуже тяжке, відповідальне, але дуже важливе завдання. Вважаю, що влада, яка у нас сьогодні заснула, яка в стагнації, повинна бути реформаторською. І тут вся справа в людях ", - сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні, за рейтингом Світового Банку, Україна за дозвільним законодавством у будівництві знаходиться на 179 місці з 183 країн.

Читайте також:

Сергій Тігіпко: треба зламати опір бюрократії реформам

Тігіпко вважає, що Податковий кодекс наведе порядок в економіці країни

В Україні скасують печатки і статути для підприємств

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: