Сергій Тронь має намір купити банк: це може бути "Сбербанк"

Сергій Тронь має намір купити банк: це може бути "Сбербанк"

Фото: УНІАН

Українську "доньку" російського держбанку готують на продаж.

Росія незаконно змінила власника української дочки "Сбербанку" та, за даними НБУ, новий власник не погодив з регулятором придбання істотної участі в банку, пише УНІАН.

Зміна власника істотної участі дочірнього банку "Сбербанку Росії" в Україні - АТ "Сбербанк" відбулася без узгодження з українським регулятором всупереч вимогам закону, повідомляється на сайті Національного банку України. За даними НБУ, 23 квітня 2020 року Нацбанку України стало відомо про продаж Центральним банком РФ 50% + 1 акція "Сбербанку Росії" Міністерству фінансів РФ.

Відповідно, в акціонерному товаристві "Сбербанк" змінився кінцевий власник. Порушуючи вимоги законодавства новий кінцевий власник не повідомив НБУ за 3 місяці до вступу істотної участі в "Сбербанку" про намір такого придбання; не погодив з Нацбанком придбання істотної участі в банку і не подав у Нацбанк копію договору, на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.

Експерти ринку стверджують, що такі кроки можуть говорити про кроки з підготовки продажу дочки "Сбербанку" в Україні. Серед потенційних покупців звучить ім'я Сергія Троня, який раніше планував здійснити покупку "Промінвестбанку".

Національний Банк пообіцяв дати оцінку таким діям по зміні власника, кінцеві мотиви яких досі незрозумілі: "Національний банк дасть правову оцінку і розгляне питання про застосування заходів впливу у визначеному законом порядку і терміни", - йдеться в повідомленні регулятора.

Дочірній банк російського державного "Сбербанку" в Україні працює на ринку країни з 2001 року і є одним з найбільших фінустанов за обсягом активів. З березня 2017 року щодо українських дочірніх структур російських держбанків діють санкції, що забороняють виведення капіталу на користь материнських структур.

Повʼязані теми:

Наступна публікація