Северінсен помітила в Україні "небезпечну тенденцію" до концентрації влади

Дипломат відмітила, що їй відомо про ситуацію, коли сьогодні з боку керівництва держави здійснюється занадто сильний вплив на місця з метою отримання самого більшого контролю над регіонами

Колишній доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Ханна Северінсен вважає небезпечною надмірну концентрацію центральної і місцевої влади в Україні навколо однієї політичної сили.

Про це вона заявила в коментарі відносно внутрішньополітичної ситуації в Україні, зокрема, з урахуванням проведення 31 жовтня місцевих виборів.

"Дуже важливо вважати і розуміти, що місцеві вибори є саме місцевими. А, отже, учасники виборчого процесу на місцях повинні самостійно вирішувати, кого висувати кандидатами", - сказала вона.

В той же час Ханна Северінсен відмітила, що їй відомо про ситуацію, коли сьогодні з боку керівництва держави здійснюється занадто сильний вплив на місця з метою отримання самого більшого контролю над регіонами. "Також має місце втручання центральної влади і судів у внутрішньопартійні справи", - відмітила вона.

Крім того, Северінсен звернула увагу на можливість використання на майбутніх місцевих виборах деяких технологій, які реалізовуватимуться з метою введення виборців в оману. Зокрема, пояснила вона, може йтися про використання технічних кандидатів, як це було під час недавніх виборів президента.

Також експерт виразила стурбованість у зв'язку з відсутністю єдності серед українських опозиційних сил. "Це дає перевагу Партії регіонів. Можна висловити застереження, що вони, сконцентрувавши центральну державну владу, також зроблять це на місцевому рівні. Тенденція до такої надмірної концентрації влади є небезпечною", - відмітила вона.

В той же час, заявила Северінсен, вона спостерігатиме за ходом виборчого процесу, щоб через такий моніторинг сприяти забезпеченню прозорості, чесності і демократичності проведення місцевих виборів в Україні.

Читайте також:

Світ відреагував на попередні результати виборів в Україні

Северінсен: ПР знову створила умови для фальсификації виборів

Доповідач ПАРЄ: зміни до закону про вибори не можна застосовувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: