СЕЗ для Євро-2012 не буде

У Міністерстві фінансів вважають нереальним створення податкових преференцій містам, які прийматимуть футбольний чемпіонат Євро-2012.

У Міністерстві фінансів України вважають нереальним створення податкових преференцій містам, які прийматимуть футбольний чемпіонат Євро-2012.

Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" сказав представник департаменту податкової і митної політики Мінфіну Сергій Серветник. Зокрема, представник департаменту відзначив, що податкові норми не повинні прийматися під якусь конкретну подію, оскільки регіони одержать нерівномірне податкове навантаження.

П'ять українських міст навряд чи одержать статус "зон спеціального економічного розвитку" під "Євро-2012", вважає Серветник. Більшість податкових преференцій, які вимагають мери п'яти міст, для місцевого самоврядування передбачена в новому Податковому кодексі, який повинна прийняти Верховна рада.

"У проекті Податкового кодексу за такими податками, як екологічний податок, ми передбачаємо, що він платитиметься там, де здійснюється забруднення. Збір з власників транспортних засобів збереже свою функцію. Мета Податкового кодексу ці засоби акумулювати і ліквідовувати схеми ухилення від оподаткування", - сказав він.

Серветник запропонував головам міст, які прийматимуть турнір Євро-2012, більше залучати іноземних інвестицій на вдосконалення інфраструктури і на реконструкцію стадіонів.

Нагадаємо, п'ять українських міст, які прийматимуть чемпіонат Європи по футболу Євро-2012, 13 серпня 2007 р. під час наради представників цих міст в Дніпропетровську звернулися до Кабміну з проханням оголосити їх "зонами спеціального економічного розвитку". Вони пропонували внести зміни в систему розподілу податків, які стягуються в цих регіонах. Зокрема, мерії міст запропонували уряду залишати в місцевій скарбниці не 10%, а 100% екологічного збору і весь транспортний збір, третину якого міста перераховують до центрального бюджету.

Весь міський прибуток, який звичайно утримують на так званий "бюджет вирівнювання" для неприбуткових регіонів, теж запропоновано залишати на потребі міст, де проходитиме чемпіонат.

За словами міського голови Дніпропетровська Івана Куличенка, тільки зміни в системі транспортного збору дозволять удвічі збільшити об'єми реконструкції доріг. У разі задоволення всіх викладених у зверненні пропозицій, переважна більшість робіт по підготовці міст до чемпіонату можна буде фінансувати з місцевих бюджетів. При цьому стара система розподілу податків, вважають мери, може значно загальмувати процес підготовки міст до Євро-2012.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: