Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сезон холодних батарей. Як уберегтись від платіжок на тисячі, коли опалення відсутнє

Експерти радять залучити до справи юристів.

Хоч офіційно опалювати оселі українців розпочали ще два тижні тому, сотні сімей радості від теплих батарей у квартирах досі не відчули. Та якщо зігріватись поки вдається старими дідівськими методами, то які цифри прийдуть у квитанціях уже за тиждень - поки загадка.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

12 градусів тепла за вікном і стільки ж у квартирі. Щовечора киянка Марина Голота повертається в холодну оселю. Хоча опалення в будинку увімкнули ще два тижні тому. Про це свідчать розпечені батареї у під’їзді. Вдома ж Марині доводиться грітись хутряними чобітками і електрообігрівачем. А ще – чекати перших платіжок.

"Ми минулого року платили за опалення близько двох тисяч гривень. Цього року там говорили, що нібито має ще піднятися вартість опалення. Які нам прийдуть цього року платіжки – ми не можемо собі уявити. Але, виходячи з попередніх платіжок, тобто в нас вже два тижні має бути опалення, - це ми вже маємо заплатити тисячу гривень. А за що? Якщо в квартирі холодно", - нарікає Марина Голота.

Згідно з нормативами, в опалювальний сезон температура в кімнаті повинна бути не нижчою, ніж 18 градусів. Так визначили ще за радянських часів і до сьогодні не змінили нічого. А все тому, що старою залишили й логіку нарахування оплати, запевняють експерти. Зігрівся чи ні - платиш сповна.

"Кожен повинен обирати собі комфорт. Крім того, що на батареї має стояти лічильник-розподілювач, там має бути регулятор і людина сама собі вибирає температурний режим і відповідно платить менше", - говорить директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

ВідеоЯк не платити за холодні батареї

Марина Голота каже, що всю зиму платити за холод у квартирі не збирається. А тому взялась вирішувати проблему ще до отримання перших квитанцій.

"Я дізнавалася, що можна викликати комісію. Вона зафіксує, що немає тепла в квартирі, що в квартирі холодно. Якщо комісія не приходить, то я сама можу заповнити акт про ненадання послуги. І якщо завірять троє сусідів, що немає тепла, то вони там можуть якось перерахувати ці тарифи", - каже киянка.

Утім, щоб домогтися справедливого рішення від такої комісії, варто заручитись підтримкою грамотного юриста. Адже довести, що доводиться платити за ненадану послугу, не так просто.

"Прийде комісія і скаже: "Та у вас там не утеплені вікна, у вас у дверях дме". І якихось критеріїв розумних немає просто. Поки ця комісія прийде, може теплокомуненерго вже підкрутить і у вас стане тепло. Тому ці комісії, які встановлюють якісь факти, – це давно забуте минуле", - говорить директор Інституту міста.

На сьогодні лише у столиці грітись дідівськими методами змушені мешканці 170 житлових будинків. Коли ж потепліють їхні батареї, люди не знають.

Залиште свій коментар

Вибір редакції