Перейти до змісту
Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей за допомогою мобільного застосунка: як це працює

Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей за допомогою мобільного застосунка: як це працює

Експерти радять перевіряти сумнівні дзвінки з банків.

З розвитком банківських мобільних застосунків, які роблять наше життя легшим і комфортнішим у розрахунках за покупки та послуги, не відстають в розвитку і шахраї. Вони вигадують все нові схеми для пограбування банківських рахунків. 

Про нову аферу шахраїв - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Один з ранків нашого героя Володимира розпочався з дзвінка, який ошелешив його. Зателефонували начебто з банку, клієнтом якого він є. Телефоном повідомили, що його дані потрапили в Мережу, а банківською чоловіка карткою хочуть скористатись. "Назвався головою департаменту служби безпеки і почали з'ясовувати, де я міг засвітити свої дані, як вони могли потрапити до Мережі", - згадує Володимир Корнієнко. 

Чоловікові й на думку не спало, що з ним говорять шахраї. Псевдопрацівники банку запропонували перевипустити картку онлайн, а також встановити мобільний застосунок, щоб підв'язати картку до телефону, а відтак відстежувати кожну операцію з неї. "Підключаєшся до застосунку. Я натиснув підтвердити, підтвердив і вони вже з'єдналися з моїм телефоном віддалено. Вони бачили все у моєму телефоні, а також могли мені кидати інформацію", - пояснив він.

Коли шахраї побачили, що Володимир є клієнтом й іншого банку, то запропонували з'єднати його зі службою безпеки, щоб він зареєстрував нову картку та для безпеки перевів гроші зі старої. Розмова тривала дві години. Після її закінчення, через кілька годин, чоловік вирішив ще пересвідчитися, що вчинив правильно. Він зателефонував до служби підтримки банку і запитав, де отримати оформлену картку. Утім, у відповідь працівники банку не розуміли, про що йдеться.

Відео Пограбували через псевдобанківський додаток: шахраї вигадали нову схему видурювання грошей

Із розвитком банківських мобільних додатків, які роблять наше життя легшим і комфортнішим у розрахунках за покупки та послуги, так само в розвитку не відстають і шахраї, вигадуючи все нові схеми для пограбування ваших банківських рахунків. Як пан Володимир став жертвою аферистів та втратив 116 тисяч гривень - деталі в сюжеті. 

Пограбували через псевдобанківський додаток: шахраї вигадали нову схему видурювання грошей

Шахраї з рахунків чоловіка забрали 116 тисяч гривень. Значна сума – це кредитні кошти. У Володимира прийняли заяву в поліції і допоки триває розслідування, гарантій на повернення грошей не дають.

Руслан Болгов не перший рік допомагає правоохоронцям розплутувати подібні історії і переконаний, що шахраїв можна і варто зупиняти одразу, на першій хвилині телефонної розмови. "Ви можете сказати "Дякую", я зараз сам передзвоню. Все! Поклали слухавку, перетелефонували в банк,номер якого є на зворотній стороні картки, спитали, чи дійсно мені телефонували", - радить експерт. 

Варто насторожитися, коли вам пропонують скачувати зайві застосунки. Також потрібно пам'ятати: якщо вас просять повідомити інші дані картки, то ви потрапили під приціл шахраїв, які хочуть забрати ваші гроші. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин