Шанси України на дефолт складають 50%

У 2012 році Україна повинна буде повернути кредиторам понад 5 мільярдів доларів, а в 2013-му – більше 8 мільярдів.

Понад 5 мільярдів доларів запозичить Україна у цьому році, не враховуючи кредиту Міжнародного валютного фонду, повідомив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За розрахунками експерта, з наступного року стрімко збільшаться обсяги коштів, необхідних для обслуговування державного боргу. Це для України ризикована ситуація, адже обсяг її боргу є близьким до 40% внутрішнього валового продукту, а аналіз світової економічної практики за останні 100 років свідчить, що у цій ситуації існує 50% імовірність оголошення суверенного дефолту, зазначив Устенко.

У 2012 році Україна повинна буде повернути кредиторам понад 5 мільярдів доларів, а в 2013-му – більше 8 мільярдів.

"Ситуація в Україні серйозна, складна, але вона не є унікальною. Є багато "якщо" для розвитку української економіки. І основне – це питання, пов'язані з тим, як далеко може піти владна команда у проведенні реформ, наскільки глибокими будуть ці реформи і наскільки швидкими", - сказав він.

Водночас, директор департаменту управління державним боргом Міністерства фінансів України Сергій Макацарія повідомив, що уряд не має планів щодо зміни своєї боргової політики.

Він запевнив, що Кабінет міністрів має необхідні важелі для контролю ситуації.

"Цього року до державного бюджету жодної копійки від Міжнародного валютного фонду не надійде. Все, що буде, якщо буде, піде у резерви Нацбанку. Я би не сказав, що це проїдання. Весь світ живе у борг", - зазначив Макацарія.

"Ми не допустимо дефолту. У нас постійні залишки на валютних рахунках уряду. 20-25 мільярдів щодня, у нас є", - сказав урядовець.

Зі свого боку, директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що цього року Україна впорається з ситуацією, однак якщо темпи нарощування боргу не знизяться, то дефолт може стати невідворотним.

Читайте також:

Україна заборгувала світу 56 мільярдів доларів

Україна опинилася у списку потенційних країн-банкрутів

Міністр фінансів: Дефолту не буде

Дефолт вірогідний. Цифри боргів просто жахливі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: