Що буде в Україні з цінами?

Чому в Україні після виборів ціни стали сягати космічних висот?

Лише за вересень олія подорожчала на 17 відсотків, молоко – майже на 9, масло - на 8 відсотків, яйця - на 7. А вереснева інфляція склала місячний рекорд за останні 7 років.

Саме її найбільше звинувачують у стрибкові цін українські експерти.

Луценко в магазині
razom.org.ua
Уряд пояснює подорожчання неврожаєм і виборами – дві біди, які майже одночасно звалилися на Україну, а ще – світовим подорожчанням пального і навіть підступними діями опозиції
Не встигли скінчитися вибори, як ціни не просто поповзли – вони підскочили вгору. Слідом за молоком, олією та м'ясом в Україні почав дорожчати хліб. Люди згадали вже про майже забуте: потрібно робити запаси на зиму.

Уряд пояснює подорожчання неврожаєм і виборами – дві біди, які майже одночасно звалилися на Україну, а ще – світовим подорожчанням пального і навіть підступними діями опозиції.

Опозиція ж звинувачує уряд у непрофесійності, мовляв, керують економікою в ручному режимі, та ще й грошей напозичалися закордоном – два з половиною мільярди американських доларів, взятих у борг за останній рік, тепер тиснуть на українські ціни.

Інфляція – ось та страшна, і вже певно, хронічна хвороба української економіки. Це не продукти дорожчають – це гривня дешевшає, запевняють експерти.

Уряд обіцяє тримати ціни під контролем. Наприклад, стрімке подорожчання олії вже вивчає Антимонопольний комітет України. Там навіть підозрюють змову основних виробників олії та обіцяють розібратися найближчими днями.

Отже, зростання добробуту населення, неврожаї, а також політична нестабільність – це основні чинники, які призвели до подорожчання продуктів харчування. Принаймні так нас у цьому запевняють урядовці.

Тим часом українські експерти прогнозують: продукти і надалі дорожчатимуть, ледве не до європейського рівня. Якщо, наприклад, за українську олію ті ж таки поляки чи росіяни платитимуть значно більше, ніж у середині країни, виробники її експортуватимуть. Чи є вихід? Звісно, потрібно просто отримувати зарплати як у Європі, але це вже інша, не менш болюча тема.

ВідеоЩо буде в Україні з цінами?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: