Транш МВФ може похитнути позиції долара

Українські експерти називають кілька вагомих чинників, що здатні найближчим часом повернути гривні втрачені позиції.

Дефіцит готівкової гривні, другий транш кредиту МВФ і валютні аукціони Нацбанку можуть істотно зміцнити курс гривні. Такої думки дотримуються експерти.

Валютні аукціони НБУ - одна з причин зміцнення курсу гривні, яке ми спостерігаємо останнім часом. Проведення Нацбанком валютних аукціонів призвело до зниження паніки серед населення. Прагнучи сплатити свої кредити з найменшими витратами, люди скуповували долари. Це підігрівало інтерес тих, у кого не було кредитних зобов'язань, що створювало ажіотаж і, як наслідок, стрімке зростання американської валюти. Можливість купувати долари за прийнятним курсом дещо знизило нервовий попит населення, а це не могло не позначитись на готівковому курсі.

Другим чинником, який сприяв зміцненню гривні, експерти називають відсутність гривні в населення і на кореспондентських рахунках банків. У минулі свята населення активно продавало доларові накопичення і пускало гривню в обіг. Це призвело до того, що зараз у громадян немає ані гривень, ані доларів.

"Попит на американську валюту і серед банків, і серед населення як і раніше дуже високий, проте дефіцит гривні не дає можливості купувати долар у великих обсягах", - пояснює експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

На думку учасників ринку, гривня може зміцнитися майже до офіційного курсу - до 7,8-8 гривень за долар.

Третім чинником, який впливає на валютний курс, експерти називають кредит МВФ. Вони стверджують, що невизначеність щодо отримання другого траншу кредиту не викликає ажіотаж серед населення.

"Паніку від того, що його відсутність може викликати подорожчання американської валюти, населення пережило ще в лютому, коли стало зрозуміло, що його отримання під питанням. Валютний ринок вже відреагував на це і заклав ризики в нинішній курс", - говорить Жолудь.

Крім того, останнім часом звучать позитивні прогнози щодо вірогідності отримання другого траншу, що теж сприяє стабілізації гривні.

Нагадаємо, вранці 13 березня курс купівлі долара в обмінниках комерційних банків становив 8-8,25 гривень. Продавали американську валюту по 8,20- 8,55 гривень за долар.

Офіційний курс Нацбанк встановив на рівні 7,70 гривень за долар.

Як відомо, за перші два місяці 2009 року українська валюта впала щодо долара на 3,2%. А з мінімального рівня 2008 року, у 4,57 гривень за долар, девальвація склала 83%.

Читайте також:

Долар впав майже до 8 гривень

Долар впаде до 7,5 грн., якщо люди повернуть гроші в банки

Ющенко закликав "каменя на камені не залишити" від банків-спекулянтів

П'ять способів забрати гроші з проблемного банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: