Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зухвала схема обману. Як зі збанкрутілого банку "Михайлівський" щезли депозити вкладників

Власникам депозитів "підсунули" договори не з банком, а з фінансовими компаніями.

Вкладники нині вже неплатоспроможного комерційного банку "Михайлівський", які періодично мітингують під стінами Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Адміністрацією президента, насправді не є клієнтами цієї фінустанови. Коли вони "клюнули" на пропозицію про високі відсотки на депозити та вирішили віднести гроші в цей банк, у "Михайлівському" їм підсунули договори зовсім з іншими фінансовими компаніями.

"Називати цих людей вкладниками банку "Михайлівський" некоректно – це обдурені люди за участю банку "Михайлівський". Вони приходили до відділення банку і підписували договори, де в шапці – банк "Михайлівський", а всередині – зовсім інші підписанти. Дуже багато хто просто не дочитували і не розуміли ситуацію. Після маніпуляцій гроші в банку не з'явилися, з'явилися тільки облікові записи в документах банку. А гроші були виведені в афілійовані компанії, і справедливо від них вимагати повернення грошей вкладникам", – пояснив в інтерв'ю УНІАНу директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Констянтин Ворушилін.

Він уточнює, що йдеться про загальну суму в понад 1 млрд грн.

"Вкладників зацікавила цифра – фінансова компанія давала більш високий відсоток по вкладах і не утримувала з вкладників податок на відсотки. Люди погналися за вигодою, за що сьогодні і розплачуються. Це – ціна їх ризику. Я вважаю, що тепер рішення повинен прийняти суд. Якщо буде рішення, що Фонд повинен виплачувати ці вклади – будемо виплачувати", – заявив Ворушилін.

Директор-розпорядник ФГВФО також розповів про інші махінації у "Михайлівському".

"Крім афери з вкладниками, кредитний портфель банку "Михайлівський" за допомогою фіктивного продажу передали фінансовій компанії "Плеяда", яка потім переуступила цей портфель компанії "Фагор". До того ж вони, судячи з усього, могли мати особливі домовленості з приводу рішення суду на користь цієї незаконної оборудки. Тепер факторингова компанія в ультимативній формі обдзвонює позичальників банку і вимагає повернення грошей на свою користь. Але ці гроші належать не факторинговій компанії, а банку "Михайлівський" і його кредиторам", – зауважив Ворушилін.

У Нацбанку також підтверджують, що мітингувальники насправді юридично не є вкладниками "Михайлівського" і ФГВФО не зобов'язаний компенсувати їм гроші.

"Більшість мітингувальників під стінами Національного банку України не є вкладниками банку "Михайлівский", а переважно – клієнти фінансових компаній ТОВ "Індивідуальний розрахунковий центр" та ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр". Ці компанії не були офіційно пов'язані з банком "Михайлівський". Регулятором діяльності цих компаній виступає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Національний банк та Фонд наразі не мають жодного впливу на їх діяльність. Вклади клієнтів фінансових компаній, згідно із законодавством України, не гарантуються. Особи, які не погоджуються з рішенням Фонду, відповідно до законодавства України, мають право звернутися до суду", – наголосили в Нацбанку.

У НБУ запевнили, що в червні звернулися до правоохоронних органів з проханням розібратися в діях керівництва та топ-менеджменту банку "Михайлівський". Пізніше ФГВФО також направив правоохоронцям чотири заяви про вчинення кримінальних злочинів посадовими особами цього банку на суму майже 2 млрд грн.

У Нацбанку нагадали, що виплати вкладникам саме банку "Михайлівський" розпочалися з 15 липня цього року. Уже виплатили 93% від загальної суми виплат. Усі вкладники банку, відповідно до законодавства України, отримують до 200 тис. грн відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Решту коштів, можливо, їм повернуть, коли ФГВФО розпродасть майно та активи неплатоспроможного "Михайлівського". Звісно, якщо вистачить цих коштів від продажу.

Водночас у ФГВФО нарікають, що правоохоронні органи мляво розглядають понад три тисячі заяв щодо доведення банків до банкрутства. Нині таких фінустанов у Фонді перебуває 81.

Залиште свій коментар

Вибір редакції