Перейти до змісту
"Схеми Онищенка": у справі нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень

"Схеми Онищенка": у справі нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень

До кінця цього тижня Онищенка мають оголосити в міжнародний розшук.

Протягом кількох днів, до кінця цього тижня, народного депутата і головного фігуранта кримінального провадження щодо розкрадання українського газу Олександра Онищенка повинні оголосити в міжнародний розшук. Крім того, правоохоронці заарештували на 700 млн грн майна та коштів у банках.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Онищенко вже оголошений у всеукраїнський розшук. Зараз ми закінчуємо переклад матеріалів, які необхідні для "Інтерполу". Я думаю, що до кінця цього тижня всі процедури будуть дотримані і "червона картка" на нього буде виставлена", – сказав директор НАБУ.

На рахунках у різних банках, у тому числі в збанкрутілому латвійському "Trasta Кomercbanka", заарештували 7 млн євро.

"У рішенні суду фігурують кілька банків. Усього на цих рахунках заарештовано близько 7 мільйонів євро. Загальна ж сума арештованих активів, йдеться не тільки про гроші, а й майно, становить близько 700 мільйонів гривень", – уточнив Ситник.

У справі газових схем також фігурують інші особи, які, як і Онищенко, втекли за кордон.

"Там є ряд ключових фігур, які на сьогоднішній день не затримано, оскільки перебувають за кордоном. Вони займалися забезпеченням роботи його схеми. Її основне завдання полягало в тому, щоб вивести в готівку різницю між фіктивними опціонами і тією ціною, за якою газ продавався учасникам ринку. І є люди, які забезпечували цей процес: ті, хто керували фіктивними фірмами, переведенням у готівку отриманих коштів. Крім того, проводяться слідчі дії з приводу причетності до цього працівників "Укргазвидобування", – зазначив керівник НАБУ.

Також вивчають причетність податківців до виведення коштів "у тінь".

"Проводиться комплекс слідчих та експертних дій. Глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, наскільки я знаю, вже був допитаний в якості свідка. Адже це в податковій приймалося рішення, наприклад, про відстрочку сплати ренти. Зараз ми проводимо слідчі дії та економічні дослідження з цього приводу", – наголосив Ситник.

Нагадаємо, у червні Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке заподіяло шкоду державі у розмірі понад 3 млрд грн у результаті спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ "Укргазвидобування". Організатором корупційної схеми, за даними НАБУ, є народний депутат Олександр Онищенко.

5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Але до того він, користуючись депутатською недоторканністю, виїхав з України. Наразі Онищенко, за останніми даними, перебуває у Лондоні.

Генпрокурор Юрій Луценко 27 липня підписав повідомлення про підозру Онищенку.

НАБУ вже двічі викликало його на допит як підозрюваного, проте він жодного разу не з'явився.

Онищенко заявляв, що перебуває у Лондоні та попросив Великобританію надати йому притулок. Він також запропонував слідству допитати його у Лондоні.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив, що для розслідування справи по Онищенку НАБУ залучить "Інтерпол".

Відео Солом'янський районний суд заарештував банківські рахунки Онищенка та гроші в латвійських фірм

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин