Шевченківський суд зобов'язав Україну повернути газ RosUkrEnergo

Київський суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про повернення RosUkrEnergo 12,1 млрд кубометрів газу, який еквівалентний 3 мільярдам доларів. Це дозволить RUE відновити бізнес в Європі.

Шевченківський районний суд Києва підтвердив вердикт Стокгольмського арбітражу за позовом трейдера RosUkrEnergo і зобов'язав "Нафтогаз України" повернути RUE 12,1 мільярда кубометрів газу.

Рішення суду було прийнято 13 серпня, пише "КомерсантЪ". Згідно з ним"Нафтогаз України" зобов'язаний повернути Rosukrenergo 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня 2010 року або в інший термін, погоджений сторонами. Зараз цей обсяг газу коштує близько 3 мільярдів доларів.

Якщо трейдер отримає газ, то він зможе відновити свій бізнес у Європі, повністю втрачений після російсько-українського газового конфлікту початку 2009 року.

RUE на 50 відсотків належить "Газпрому", а рештою акцій володіють бізнесмени Дмитро Фірташ та Іван Фурсін. З 2006-го по 2008 рік компанія була ексклюзивним постачальником газу в Україну, однак з 2009 року була виключена зі схеми поставок палива в країну. На той момент в сховищах "Нафтогазу" у RUE залишалося близько 11 мільярдів кубометрів газу.

"Нафтогаз" і RosUkrEnergo оскаржують належність цього з березня 2009 року. Тоді "Газпром" переуступив за номіналом "Нафтогазу" право вимагати від RUE 1,7 мільярда доларів у вигляді фінансових коштів або у вигляді 11 мільярдів кубометрів газу. "Нафтогаз", посилаючись на це право, забрав собі паливо RUE зі сховищ, після чого продав аналогічний обсяг палива "Газпрому", а той знову "Нафтогазу". Це дало можливість українському концерну розмитнити газ і почати його продаж на внутрішньому ринку України.

У минулому році RUE подала позов до Стокгольмського арбітражного суду, зажадавши повернути 11 мільярдів кубометрів газу або відшкодувати його вартість. За підсумками цього розгляду в 2010 році сторонами було підписано для "Нафтогазу" мирову угоду, в рамках якого українська сторона зобов'язалася повернути RUE відібраний газ, а також виплатити неустойку - ще 1,1 мільярда кубометрів.

Читайте також:

Британська баронеса позбулася посади через зв’язки з Фірташем

Фігурант справи RosUkrEnergo вимагає допитати керівників "Газпрому"

Україна запропонувала RosUkrEnergo продати газ на внутрішньому ринку

RosUkrEnergo вимагає в суді примусово стягнути з "Нафтогазу" газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: