Шкільні підручники ціною з півпенсії не здивували прокуратуру

Найдорожчий підручник з української мови для шкіл з навчанням польською мовою коштував 647 грн за примірник.

Генпрокуратура заявила, що порушень при закупівлі Міносвіти підручників для учнів 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів, ціна деяких з них складала 647 грн, не встановлено.

"Відповідно до інформації Державної фінансової інспекції в Києві від 19.07.2012 порушень при проведенні Інститутом процедури закупівлі підручників для учнів 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів не встановлено", - сказали у відомстві, пише "Тиждень".

Як відомо, ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міносвіти і науки, молоді та спорту 19 березня уклала низку угод на друк підручників для 1 класу на загальну суму 61,13 млн грн.

Найдорожчими виявились підручники української мови для шкіл з навчанням польською мовою – 647 грн за примірник. Іспанська мова для першокласників коштує 518 грн/прим., українська мова для шкіл з молдавською мовою – 497 грн/прим.

Пізніше виявилося, що одним із авторів підручника "Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас" є мати першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського.

У Міністерстві освіти пояснили, що вартість підручника включає в себе технологічний процес його виготовлення (який має низку етапів) та складається не лише з витрат паперу, картону, плівки та поліграфічних витрат, а ще із редакційних та загальновидавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати). Крім цього, вказані витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад підручників.

Заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Святослав Серебрянський заявив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту заощадило на підручниках з української мови, оскільки у 2009-му аналогічні підручники коштували 847–870 грн.

Залиште свій коментар

Наступна публікація