Шлапак: причина боргу - неплатежі ТКЕ

Причиною частини українського боргу за газ є неплатежі підприємств комунальної теплоенергетики, вважає заступник голови Секретаріату президента.

Газ
Lenta.ru
Борг має складну структуру: "Нафтогаз" повинен "УкрГаз-Енерго", "УкрГаз-Енерго" повинна "РосУкрЕнерго", а та, своєю чергою, - "Газекспортові".
Причиною частини українського боргу за газ є неплатежі підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ), заявив перший заступник глави Секретаріату президента України Олександр Шлапак на зустрічі з журналістами 8 жовтня, пише газета ”Дело”.

”Ми зараз запитали офіційну інформацію в органів виконавчої влади, Кабінету міністрів, Міністерства палива та енергетики, НАК "Нафтогаз", щоб про це дізнатись. Із того, що відомо з оперативних джерел, структура боргу така: 700 мільйонів доларів - це заборгованість НАК "Нафтогаз" перед "УкрГаз-Енерго", ще 300 мільйонів доларів - заборгованість "УкрГаз-Енерго" перед "РосУкрЕнерго", і ще 300 мільйонів доларів - заборгованість "РосУкрЕнерго" перед ”Газекспортом”, – сказав він.

При цьому Олександр Шлапак додав: ”Я можу говорити тільки про заборгованість ("Нафтогазу") перед "УкрГаз-Енерго". Її природа, на жаль, у нестопроцентній оплаті за газ споживачами. Зокрема, заборгованість теплокомуненерго на сьогодні - близько 500 мільйонів доларів”.

Водночас НАК ”Нафтогаз України” може не витримати нинішнього податкового тиску, заявив Олександр Шлапак.

”Проблема - в ситуації по газовому ринку в цілому. Зокрема, фінансовий стан НАК "Нафтогаз" може не витримати того бюджетного тиску, який на неї покладено. Уряд не повернув компанії близько трьох мільярдів гривень заборгованості за різницю в цінах, запропонувавши провести взаємозалік по боргах НАК "Нафтогаз" по бюджетних платежах минулих років”, - сказав він.

При цьому Шлапак додав, що ”НАК так і не зміг одержати від "УкрГаз-Енерго" понад 400 мільйонів гривень дивідендів за минулий рік. Це ті елементи, що потрібно розглянути, й вжити заходів, щоб збалансувати ситуацію в НАК”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: