Шмигаль анонсував зростання ціни на землю після запуску реформи

Шмигаль анонсував зростання ціни на землю після запуску реформи

Associated Press

Прем’єр висловив переконання, що від реформи виграють землевласники й український бізнес.

Відкриття ринку землі, заплановане на липень 2021 року, сприятиме зростанню цін на сільськогосподарські землі в Україні.  Протягом перших кількох років після запуску реформи вартість землі може зросте щонайменше вдвічі.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" 25 травня.

Шмигаль запевнив, що уряд встигає підготувати всі необхідні нормативні акти для запуску ринку землі від 1 липня 2021 року. Він також наголосив, що земельна реформа — це, передусім, про відновлення історичної справедливості, про стимулювання розвитку сільського господарства, про децентралізацію та збільшення ролі громад у прийнятті важливих рішень.

"Коли йдеться про відкриття ринку землі, це означає встановлення справедливості. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше удвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки, такі оцінки експертів", - сказав Шмигаль.

Також голова уряду висловив переконання, що "від реформи виграють землевласники - близько 7 мільйонів українців, які мають земельні ділянки". Водночас, за його словами, відкриття ринку землі є вигідним і для українського бізнесу.

"Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки і десятиліття вперед і не боятись інвестувати. Водночас дрібні та середні фермери отримають першочергове право викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай... Відкриття ринку землі дозволить українському агросектору стати справжнім локомотивом економічного розвитку. Я вірю, що це історичний крок для нашої держави, який мав бути зроблений ще кілька десятиліть тому, але буде зроблений командою президента Володимира Зеленського в 30-ту річницю Незалежності", - додав Шмигаль.

Зауважимо, що 24 травня під час форуму президент України Володимир Зеленський підписав один із законів, які є одним із останніх кроків до запуску повноцінного ринку землі.

Як повідомлялося, Верховна Рада розблокувала підписання ключового закону для завершення земельної реформи.

Як відстояти власну землю та заробити на ній гроші

Як відстояти власну землю та заробити на ній гроші