Сховище для палива з Чорнобиля побудують американці

Сховище для відпрацьованого ядерного палива з Чорнобильської АЕС має побудувати американська компанія Holtec International.

Чорнобильська АЕС
УНІАН
Нове сховище для відпрацьованого в Чорнобилі палива побудує американська компанія.

Будівництвом сховища відпрацьованого ядерного палива для Чорнобильської АЕС займеться американська компанія Holtec International. Про це пише "Комерсант-Україна".

За інформацією видання, в МНС України заявили, що Асамблея донорів рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку визнала проект договору з Holtec більш вдалим, ніж пропозицію французької Framatome.

Асамблея донорів рахунку ядерної безпеки ЄБРР (міжнародна організація, що фінансує проекти в області безпеки Чорнобильської АЕС) на засіданні, яке відбулося 18 липня, схвалила проект договору України з американською компанією Holtec International на завершення будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (ССВЯП-2) для Чорнобильської АЕС.

3,5 млн. євро з виділеної асамблеєю суми буде витрачено на реалізацію першої частини договору, що містить у собі проектування ССВЯП-2 і його узгодження з держпідприємством "Укрінвестекспертиза" та Кабінетом міністрів.

За умови узгодження із цими відомствами, асамблея готова профінансувати другий етап проекту в розмірі 169 млн. доларів - безпосереднє будівництво ССВЯП-2.

Депутат Верховної ради України п'ятого скликання Володимир Бронников (Партія регіонів), який входив до складу парламентського комітету з питань ПЕК, упевнений, що реалізація проекту ССВЯП-2 дозволить Holtec International домогтися права на будівництво більшого об'єкта - централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для Южноукраїнської, Запорізької та Рівненської атомних електростанцій.

Holtec International (США) розробляє й випускає обладнання для атомних і теплових електростанцій. До складу компанії входить Holtec Manufacturing Division (Пітсбург) - найбільший у світі постачальник систем зберігання відпрацьованого палива в США, Південну Корею, на Тайвань, у Бразилію, Мексику, Великобританію та Іспанію.

За даними компанії, її оборот торік склав порядку 100 млн. доларів. Holtec International має у своєму розпорядженні підписані контракти на виконання робіт на загальну суму 750 млн. доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: