Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Схоже і ми, і працівники НАБУ розуміємо, що це передвиборча метушня", - працівник ICU про обшуки

НАБУ і САП здійснюють обшуки в рамках справи щодо формули "Роттердам+".

Уже десяту годину тривають обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU.

"Схоже і ми, і працівники НАБУ розуміємо, що це передвиборча метушня. Такі співпадіння бувають максимум раз, але це вже вдруге правоохоронці проявляють нездоровий інтерес до компанії акурат напередодні виборів. Ще раз дякую всім за підтримку!" - написав у Twitter фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.

Удень НАБУ повідомило, що його детективи під процесуальним керівництвом САП "здійснюють санкціоновані обшуки в офісі фінансової групи компаній (в Києві), задіяної в реалізації так званої формули "Роттердам+", яка своєю чергою є предметом досудового розслідування детективів НАБУ. Попередня правова кваліфікація — ч. 2 ст. 364 КК України. Розслідування особливостей запровадження та функціонування "Роттердам+" НАБУ здійснює від березня 2017 року. Наразі це вся інформація, яку ми можемо повідомити з огляду на необхідність збереження таємниці слідства".

У компанії ICU заявили, що раніше повністю задовольнили всі запити НАБУ на надання інформації, і розцінюють слідчі дії "не інакше як спробу чинити на неї тиск, яка має явний політичний контекст. Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньою владою і її оточення реформами, проведеними їх попередниками, деякі з яких раніше працювали в ICU".

У заяві вказується, що група працює в штатному режимі, проте зазнає супутнього збитку, будучи суб'єктом економічної діяльності та не маючи жодного стосунку до політичних процесів в країні.

Згідно з повідомленням ICU, обшук проводиться в рамках справи "Роттердам +" - відкритого в березні 2017 року кримінального провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення.

"Як законослухняна компанія ICU зробила повне сприяння правоохоронцям, в черговий раз надавши всі витребувані документи. Претензій з боку правоохоронних органів щодо даних угод в компанію не надходило", - додали в повідомлені.

ВідеоНАБУ обшукало інвестиційну компанію ICU в рамках розслідування справи "Роттердам+"

Саме провадження відкрили ще в березні 2017 року. Деталі його правоохоронці не оприлюднюють, посилаючись на таємницю слідства. У самій фірмі процесуальні дії уже назвали політичним тиском. Запевняють, що попередньо на всі запити детективів надавали вичерпну інформацію.    

НАБУ обшукало інвестиційну компанію ICU в рамках розслідування справи "Роттердам+"

Як повідомлялося, Солом'янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. з купівлі в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК в період від березня 2015 року до квітня 2016 року і їхнього продажу від квітня 2016 до кінця 2017 року.

"У ході досудового розслідування встановлено, що компаніями - ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи ICU, де раніше працював глава НКРЕКП, в період від вересня 2015 року до травня 2016 року (період розробки Порядку формування прогнозної оптової роздрібної ціни (ОРЦ) електроенергії), на Ірландській фондовій біржі здійснювалася купівля цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc ", - зазначено в судових матеріалах.

За даними НАБУ, після прийняття НКРЕКП Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули "Роттердам +") вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

"Зазначені факти можуть свідчити про те, що завдяки прийнятому головою та членами НКРЕКП постановою №289 вартість куплених ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим наслідком особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки ", - констатується в підготовлених НАБУ матеріалах.

У ICU спростовують всі звинувачення і заявляють: всі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності з законодавством. НАБУ своєю чергою підозрює членів НКРЕКП в змові в інтересах генкомпаній при затвердженні формули "Роттердам +".

НКРЕКП почала застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію від квітня 2016 року.

Довідка:

Заснована 2006 року фахівцями з ING інвестгруппа ICU - незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи. Під її управлінням перебувають активи в обсязі понад $ 500 млн.

Власником групи є її топменеджмент: керівним партнерам Макарові Пасенюку і Костянтину Стеценку належить відповідно 45,011005% і 44,992663% акцій, ще 9,996332% - ексміністра енергетики і вугільної промисловості Володимиру Демчишину. Колишній донедавна співвласник компанії Олександр Вальчишен 2019 року продав свій пакет 6,58474% керівним партнерам.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією п'ятого президента Петра Порошенка парламент в червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку України. Крім цього, деякий час в ICU працював Дмитро Вовк, згодом очолив НКРЕКП.

В Україні інвестгрупі ICU належить банківська група "Авангард", в яку, крім однойменного банку, входять також ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", компанія з управління активами (КУА) "Інвестиційний капітал Україна", КУА - Адміністратор пенсійних фондів "АПінвест". В її складі також відкритий пенсійний фонд "Династія", закритий недиверсифікований корпоративний інвестфонд (ЗНКІФ) "Інвестиційний капітал - стабільне зростання" і венчурні КІФ "Відновлення" , "Інфініті профіт" і адвентура".

ICU в 2018-му збільшила активи під управлінням в Україні на 14% - до 3,5 млрд грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції