Штрафи Антимонопольного комітету не зупинять ріст цін на пальне

Експерти запевняють, що штрафи Антимонопольного комітету, накладені на АЗС, не зупинять дорожчання бензину.

Справа Антимонопольного комітету України про антиконкурентну змову нафтотрейдерів є марним витрачанням часу, яке не змінить ситуацію на ринку бензину та дизпалива, запевняють експерти.

Як заявив директор агентства А-95 Сергій Куюн, ціни абсолютно не зміняться. Час витрачено, напруженість зростає, користі не буде ніякої. Рішення Антимонопольного комітету було очікуваним. Очевидно, його ухвалили під тиском з боку Міненерго, а це ще раз засвідчило, що замість того, щоб працювати і вести діалог і намагатися зрозуміти цей бізнес, влада обрала силову політика, вважає експерт.

У свою чергу президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів в Україну Леонід Косянчук зазначив, що навіть якщо Антимонопольний комітет під тиском Міненерго ухвалить рішення оштрафувати всіх на 1,5 млрд грн, а не на 150 млн грн, все одно продукт не подешевшає. У ціні нафтопродуктів 60% - вартість продукту, 30% - податки держави і 10% - ПДВ.

За його словами, сьогодні АМКУ провів "вибіркове побиття немовлят". Ті, хто підтримували Міненерго у введенні імпортних мит, а це люди, які мають виробничі потужності з переробки нафти, зі списку оштрафованих виключили, противників мит - покарали,- пояснив експерт.

Нагадаємо, за інформацією джерела в уряді, сьогодні Антимонопольний комітет наклав штраф у розмірі 1% від виручки або 150 млн грн на три мережі автозаправних станцій. До списку покараних потрапили АЗС WOG (штраф 93 млн грн), "ОККО" (32 млн грн) і Shell (25 млн грн).

Читайте також:

За дорогий бензин по всій Україні заплатять три мережі АЗС

Українські АЗС виявились найприбутковішими у світі

Кожен другий автомобіліст вже не може купувати бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: