Штрафи до 51 тисячі гривень та виправні роботи. Що загрожує роботодавцям за незаконне звільнення працівників

Штрафи до 51 тисячі гривень та виправні роботи. Що загрожує роботодавцям за незаконне звільнення працівників

Фото: УНІАН

У поліції наголосили, що ретельно перевірятимуть заяви звільнених працівників під час карантину.

Керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. Крім штрафу, за незаконне звільнення може загрожувати позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи терміном до двох років.

Про цю відповідальність нагадав заступник голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

У разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву до поліції за статтею 172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю) та ст. 173 ККУ (грубе порушення угоди про працю).

Цуцкірідзе запевнив, що правоохоронці оперативно реагуватимуть на порушення трудового законодавства і будуть притягувати порушників до кримінальної відповідальності.

Робота в піжамі: ТСН дослідила плюси, мінуси та підводні камені віддаленого режиму роботи

Робота в піжамі: ТСН дослідила плюси, мінуси та підводні камені віддаленого режиму роботи

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація