"Шукаємо розуміння". Гончарук прокоментував переговори з Росією щодо транзиту газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами глави уряду, говорити про домовленості передчасно.

Наразі передчасно говорити про домовленості між Україною і Росією щодо транзиту газу.

Про це під час брифінгу заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Глава Кабміну каже, що переговори тривають. Своєю чергою, Київ наполягає на достроковому контракті з достатніми обсягами, щоб гарантувати енергетичну безпеку України і Східної Європи. За словами Гончарука, європейські партнери розділяють українську позицію. 

"Із цієї спільною позицією ми неодноразово виходили до російських колег. І на сьогодні шукаємо розуміння. Аргументи сильні з обох сторін, я думаю, що в підсумку ми вийдемо на якусь домовленість. Звичайно, питання, якою буде конкретно це домовленість, про це говорити зараз передчасно. Тому що це питання зближення позицій", - зазначив Олексій Гончарук.

Як повідомлялося, під час "нормандського саміту" питання про газ стало одним із головних у двосторонній розмові українського і російського президентів. За словами, виконавчого директора НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка, у Парижі Україна і Росія "домовилися продовжувати домовлятися" щодо транзиту газу. 

Нагадаємо, 18 листопада російський "Газпром" направив українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який закінчується 31 грудня нинішнього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію. Глава Кабміну Олексій Гончарук каже, що Україна не зацікавлена в укладенні проміжного контракту. Має бути довгостроковий контракт, у рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

Відео Чи буде транзит: ТСН згадала історію газових конфліктів між Україною і Росією

Не менш очікувана тема на сьогоднішніх перемовинах - газова. Офіційно до порядку денного вона не входить. Утім, напередодні зустрічі Володимир Зеленський обіцяв - це питання також можуть обговорити. Натякали на це і в Росії. Щоправда, експерти не сумніваються, що сусід використовуватиме усі важелі, аби до останнього не підписувати угоди і, не виключено, розпочати чергову газову війну. Таких протистоянь в Україні уже було чимало. Історію газових конфліктів згадала ТСН.  

Чи буде транзит: ТСН згадала історію газових конфліктів між Україною і Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції