Шведи утилізовиватимуть сміття на Донбасі

У Донецьку з'явиться сміттєпереробний завод за шведськими технологіями

Шведські компанії Biogasprom і Eco Energy прийняли рішення про фінансування будівництва у Донецьку заводу з утилізації твердих побутових відходів.

Потужність комплексу складатиме до 500 тисяч тонн відходів на рік.

Інвестори вже розробили техніко-економічне обгрунтування і план будівництва підприємства. Його споруда обійдеться в 220-230 млн євро. Фінансувати проект будуть шведські банки.

Окупити інвестиції шведи планують за рахунок переробки відходів у біогаз, теплову і електроенергію.

Делегація шведських підприємців збирається відвідати Донецьк на початку вересня, аби на місці ознайомитися з ситуацією. У її складі буде колишній міністр енергетики Швеції.

У Донецьку давно існує необхідність у заводі з переробки твердих побутових відходів. За останні роки розглядалося досить багато проектів по переробці сміття, але всі вони залишилися нереалізованими. Втім, існує угода між Україною і ЄС, згідно якому до 2011 року Україна повинна перейти на утилізацію сміття.

Шведські підприємці також готові інвестувати близько 20 млрд євро в розвиток альтернативних джерел енергії в Україні, а також в екологічні проекти, у тому числі і з переробки сміття.

Нагадаємо, Ecoenergy і BiogasProm збиралися вже будувати низку сміттєпереробних заводів в дев'яти містах України. В проект вони інвестують 700 мільйонів євро.

Відповідний меморандум представники компаній вже підписали у червні з українським урядом та мерами міст, в яких планується будівництво заводів. Серед них Луцьк, Миргород, Новоград-Волинський, Нова Каховка, Конотоп, Буча, Староконстантинів і Володимир-Волинській.

За задумом інвесторів, зі сміття вироблятиметься біогаз, який у свою чергу продаватиметься підприємствам теплокомуненерго.

Читайте також:

Шведи інвестують в українське сміття 700 мільйонів євро

Альтернатива газу: як Україна може позбутися залежності від Росії

Під час кризи українці не гребують вторсировиною

У Броварах енергію вироблятимуть зі сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: