Швейцарія оштрафувала російського мільярдера на десятки мільйонів євро

Вексельберг порушив закон про біржеву діяльність і має сплатити 27 млн євро

Швейцарський Мінфін вимагає від російського мільярдера, вихідця зі Львова, Віктора Вексельберга заплатити штраф у розмірі 27 млн євро за порушення закону про біржову діяльність.

Федеральний департамент фінансів Швейцарії звинуватив російського мільярдера Віктора Вексельберга в порушенні закону про біржову діяльність і зажадав від нього заплатити рекордний штраф у розмірі 40 мільйонів франків (27 мільйонів євро).

Федеральний департамент фінансів Швейцарії дійшов до висновку, що Вексельберг порушив біржові правила реєстрації при купівлі частки в швейцарському концерні Oerlikon у 2006 році, таким чином порушивши закон про біржову діяльність.

У відомстві дійшли висновку, що російський олігарх при купівлі акцій повинен був вказати, що він разом з іншим інвестором створив групу. За таке порушення Вексельберг повинен заплатити рекордний штраф у розмірі 40 млн франків (27 млн євро).

Водночас, у компанії Renova, власником якої він є, відкинули це звинувачення, пояснивши, що про створення групи інвесторів було офіційно повідомлено лише тоді, коли в цьому виникла юридична необхідність - тобто у 2008 році.

Крім того, у Renova заявили, що накладення штрафу, по суті, є покаранням за нормальну ринкову поведінку.

Компанія при цьому повідомила, що оскаржуватиме рішення федерального департаменту фінансів в судовому порядку. Зі свого боку, департамент у Берні відмовився від коментарів, посилаючись на те, що справу ще не закрито.

Варто також нагадати, що на даний час частка Renova в концерні Oerlikon складає 45%. Вексельберг також має майже 31% у машинобудівній компанії Sulzer.

Той факт, що російський олігарх як найбільший акціонер фактично контролює два традиційних швейцарських концерни, вже стало причиною для гарячих дискусій у Швейцарії.

На даний час Oerlikon зазнає фінансових труднощів. Штраф у розмірі 40 мільйонів франків відповідає приблизно 20% нинішньої вартості концерну, повідомляє агентство dpa.

Великі російські інвестори, які прийшли до Німеччини, дедалі частіше зазнають невдачі: вони втрачають гроші, позиції, авторитет. Замість очікуваних дивідендів на них очікують багатомільярдні додаткові витрати.

Читайте також:

У росіян відбирають черговий завод

Ющенко зустрівся з власником "Дніпрогазу"

Вексельберг розщедрився

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: