Швеція профінансує енергетику України

Швеція має намір виділити 12 млн. доларів на розвиток інфраструктури і впровадження енергозберігаючих технологій в Україні.

Енергетика
УНІАН
Швеція зробить серйозні інвестиції в розвиток української енергетики.
Швеція має намір виділити 12 млн. доларів на розвиток інфраструктури і впровадження енергозберігаючих технологій в Україні. Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на посла Швеції в Україні Йона-Кристера Оландера.

"Ми починаємо великий проект в Україні зі Світовим банком. Внесок Швеції - близько 12 мільйонів доларів протягом 4-річного періоду", - сказав він.

Зі слів посла, проект ще не почався; водночас він висловив надію, що відповідну угоду між Світовим банком і Україною буде незабаром підписано, і проект розпочнеться 2008 року.

Посол вважає, що на двосторонньому рівні можна зробити набагато більше в розвитку енергозбереження. "Ми всі повинні постійно думати про те, як використовувати енергію більш ефективно, щоб менше ресурсів суспільства витрачалося на енергію, а більше на інші речі, на розвиток, на виробництво", - вважає посол.

Посол також звернув увагу на важливість для України співпраці з іншими країнами-донорами. Водночас він вважає, що в Україні не вистачає єдиної координації в роботі з ними. "Уже розпочався процес координування українським урядом допомоги від країн-донорів, це, безумовно, має позитивний результат" - вважає посол.

Загалом Швеція зацікавлена в розвитку співробітництва з Україною в енергетичній сфері. "Енергетика - це та сфера, у якій шведські компанії продемонстрували інтерес. Я маю на увазі енергозберігаючі технології, заходи, спрямовані на підвищення ефективності використання енергоресурсів", - повідомив посола цієї країни.

Зі слів Оландера, шведські компанії мають у своєму розпорядженні необхідні технології; він також назвав кілька проектів в енергетичній сфері, реалізація яких уже почалася у Вінниці, Черкасах, Одесі.

Водночас посол висловив надію, що ще багато проектів будуть реалізовані в майбутньому. "Як показують цифри, співпраця між нашими країнами розширюється, але завжди є можливість для поліпшення", - додав Оландер.

Він також вважає, що, незважаючи на певні досягнення, Україні необхідно поліпшувати інвестиційний клімат. "Для компаній важливо, щоб вони знали правила гри, щоб була стабільність і передбачуваність. Їм потрібно бути впевненими, що закони працюють, що немає корупції, що судова система функціонує належним чином", - вважає посол.

Оландер зауважує, що, на його думку, влада в Україні розуміє пов'язані із цим складнощі й демонструє намір проводити економічні реформи, які би поліпшили ситуацію, що, своєю чергою, залучило б більше інвестицій.

Крім того, посол Швеції вважає, що для України надзвичайно важливий вступ у Світову організацію торгівлі. "Необхідно, щоб Україна приєдналася до СОТ, я думаю, це розуміє більшість українців. Це відкриє можливість для більш глибокої й всеосяжної угоди з ЄС", - заявив він.

Щодо можливого членства України в ЄС посол заявив: це питання зараз не стоїть на порядку денному, але дебати про можливе розширення ЄС тривають. "Зараз необхідно бути прагматичним і реалістичним. Я гадаю, варто сконцентруватися на проведенні реформ, і в такий спосіб своїми діями Україна покаже свою зацікавленість в євроінтеграції", - вважає Оландер.

Водночас він наголосив, що у Швеції всі політичні сили, представлені в парламенті, підтримують євроінтеграцію України - і правлячі партії, і опозиція.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: