Швейцарія "пожертвувала" $ 200 мільйонів у золотовалютні резерви України

Гроші пообіцяв захоплений війною за українську незалежність президент Швейцарії.

Україна отримає $ 200 мільйонів додаткової допомоги від Швейцарії. Ці гроші будуть зараховані до золотовалютних резервів нашої держави.

Як повідомляє президентська прес-служба, відповідної домовленості на зустрічі в Давосі досягли лідери обох країн Петро Порошенко та Йоганн Шнайдер-Амманн. "Президент Швейцарії висловив захоплення тим, як Україна бореться за свою незалежність", - ідеться в офіційному повідомленні Банкової.

Порошенко і Шнайдер-Амманн також обговорили хід українських реформ і шляхи активізації українсько-швейцарського торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

Президент України подякував колезі, уряду та народу Швейцарії за за гуманітарну та фінансову допомогу, сумарний обсяг якої наразі складає близько $ 350 мільйонів. І запросив президента Швейцарії відвідати Київ із офіційним візитом.

Трохи раніше стало відомо, що Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду 7 млрд доларів цього року. Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю телеканалу CNN.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард зі свого боку заявила про те, що перспектива надання чергового траншу Україні від міжнародного кредитора є позитивною. Вона назвала свою зустріч із Порошенком у Давосі продуктивною та додала, що під час розмови їм вдалося обговорити перебіг реформ в Україні та ухвалення бюджету на 2016 рік.

Цього року експерти прогнозують нестабільний курс долара

Долар продовжує зростати в ціні. Лише за вчора він додав 35 копійок. Нацбанк у всьому звинувачує свята. Мовляв, банки не працювали, долари на ринок не надходили, а попит на них не спадав. Тому валюта і подорожчала. Та оскільки святкові канікули добігли кінця, НБУ обіцяє: вже незабаром гривня зміцніє. Фінансисти ж менш оптимістичні. Кажуть, зміцніє вона хіба що для Національного банку. На ринку ж долар і далі ростиме.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: