Справою нині займається поліція.
38 тисяч гривень боргу вимагають інтернет-"банки" у хлопця з Миколаївщини. Тероризують щоденними дзвінками. Погрожують розправою не лише йому, але й родині. Юнак переконує, що жодних кредитів не брав. Звернувся до поліції. Там відкрили провадження за фактом шахрайства.
Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.
20-річний Влад Мещеряков демонструє запис телефонної розмови. Чоловік, який назвався працівником інтернет-"банку", вимагає погасити кредит і відкрито погрожує. Такі дзвінки надходять щодня по кілька разів, каже Влад. Повідомляють про нові і нові оформлені на нього кредити.
"Уже в 11 фінансових установах у мене є кредит. Загальна сума кредитів з прострочкою 38 з копійками тисяч. Я їх точно не брав", - каже постраждалий Владислав Мещеряков.
Що гроші можна взяти, не виходячи з дому в інтернет-"банку", Влад дізнався два місяці тому в соцмережах. Хлопцю бракувало 3 тисячі гривень. Прочитав відгуки, що це надійно. Попросив кредит.
"Компанія запросила, щоб я відсканував свій паспорт, ідентифікаційний код. Я відсканував і відіслав їм. Через 15 хвилин гроші прийшли", - згадує хлопець.
За місяць він погасив кредит повністю:
"Прийшло повідомлення, що позика закрита".
А наступного дня у Влада раптово стала неактивною сім-картка його телефону. У відділенні мобільного оператора відновити її не змогли. Хлопець, каже, тоді не звернув на це уваги - купив нову. Але за кілька днів його мамі почали дзвонити вимагачі й погрожувати.
Влад спершу думав – помилка. Адже на його картки надходжень не було. Куди гроші слали вимагачі, не кажуть. Хлопець підозрює, що його особисті дані хтось вкрав і понабирав кредитів.
Юристи кажуть, інтернет-кредити видаються під високі відсотки за спрощеною схемою. Наразитися на чужі позики може кожен.
"Наприклад, ви там лишили десь свій паспорт, а хтось його взяв і сфотографував. То відіслати ваші паспортні дані до цих фінустанов і потім одержать кошти, не так вже і складно", - говорить адвокатка Діана Дрижакова.
Погрожувати та вимагати кошти, навіть якщо борг справжній, - протизаконно, наполягають юристи.
"Може телефонувати лише виконавча служба і на підставі вже рішення суду або виконавчого листа. Вимагання грошей - це є кримінальна відповідальність", - пояснює адвокатка Діана Дрижакова.
Намагаємося знайти інтернет-"банк". Юридична адреса установи, в яку Влад відправив свої дані, - в Дніпрі. На будівлі - вивісок немає. Управитель будівлі каже, що вони зникли.
Влад звернувся до поліції. Там кажуть, що це шахрайство. І є достатньо ресурсів, щоб знайти всіх учасників схеми.
"Встановлюються особи, які могли оформити кредити на його ім'я. Також перевіряється правомірність дій працівників фінансових установ, які висловлювали погрози на адресу заявника", - зазначив заступник начальника Кривоозерського відділення поліції Миколаївщини Олександр Калінчук.
Але на це знадобиться не менше пів року, кажуть юристи. Радять Владу набратися терпіння, не змінювати номери телефонів, і записувати погрози. Аби шахраї відповіли ще й за вимагання.