"Січневий ефект" розсіявся: світові біржі знову почали падати

На світових біржах припинилося зростання, що спостерігалося в січні, та почався новий різкий обвал.

На світових біржах почалося нове різке падіння. "Ефект січня", який полягав у півторамісячному зростанні біржових індексів, починаючи з Нового року та приходу до влади президента США Барака Обами, розсіявся протягом двох тижнів.

Поновленню різких падінь на біржах сприяла низка економічних планів, представлених адміністрацією нового американського президента. Також чинником падіння стали невтішні фінансові звіти компаній за четвертий квартал 2008 року та погані макроекономічні дані.

У понеділок, 2 березня, індекс Dow Jones впав на 4,2%, індекс S&P-500 – на 4,7%, а індекс NASDAQ – на 4%.

Dow Jones, який у середині листопада обвалився до позначки в 7.550 пункта, на початок січня відіграв завдяки "ралі кінця року" півтори тисячі пунктів (9.034 пункта станом на 2 січня). Протягом першого місяця року цей індекс тримався вище рівня у 8.000 пунктів.

Проте за останні два тижні індекс обвалився до позначки в 6.762 пункта – до рівня квітня 1997 року. Більше, ніж за рік, індекс Dow Jones втратив 52,1% від свого максимуму.

Ідентично поводилися й два інших центральних індекси Волл-стріт. Індекс S&P-500 також відновив свій багаторічний мінімум, впавши до рівня листопада 1996 року (700 пунктів) і втративши 54% від свого максимального показника.

Індекс NASDAQ зумів втриматися вище за рівень в 1316 пунктів, на якому він зупинився в листопаді минулого року в розпал кризи, проте, швидше за все, найближчими днями й він відновить свій багаторічний мінімум. Позначка, на якій індекс NASDAQ зупинився у понеділок, на 52,4% нижча за максимум, досягнутий трохи більше, ніж рік тому.

Лідерами падінь 2 березня були банки та компанії фінансового сектору, проте червоним кольором були позначені показники акцій більше, ніж 90% компаній Нью-Йоркської фондової біржі. Акції 873 компаній відновили свої багаторічні мінімуми. "Індекс страху" (VIX) виріс відразу на 10% - до 51,3%.

Європейські біржі у понеділок обвалилися на 2-6%. Лондонський індекс FTSE втратив 5,33%, франкфуртський DAX – 3,48%, паризький CAC – 4.48%. У Великобританії вартість житлової нерухомості впала в 2008 році на 10%. Банк HSBC оголосив про намір закрити близько 800 філій і звільнити 6100 співробітників.

Біржі Далекого Сходу досить стримано відреагували на події на Волл-стріт. Індекс NIKKEI-225 втратив 0,8%, австралійський S&P/ASX – 1,01%, індекс Heng Seng – 1,48%, шанхайський композитний індекс – 0,87%. Корейський індекс KOSPI, навпаки, виріс на 1%.

Нагадаємо, в лютому на зниження американських фондових індексів негативно впливало навіть зниження міжнародних рейтингів України.

25 лютого на американські ринки негативно вплинуло зниження агентством Standard & Poor's довгострокового і короткострокового валютних рейтингів України, а також рейтингів у національній валюті.

Читайте також:

Індекси США падають через "маленьку" Україну

Євро може не пережити кризу

Автовиробник SsangYong оголосив про банкрутство

S&P пророкує Україні швидкий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: