Сільгоспземля коштуватиме 12 тисяч за гектар

Державне агентство земельних ресурсів прогнозує, що гектар землі сільськогосподарського призначення після зняття мораторію на її продаж коштуватиме 10-12 тисяч гривень.

Поле
УНІАН
Есперти називають можливу ціну землі сільськогосподарського призначення.

Державне агентство земельних ресурсів прогнозує, що середня ціна земельної ділянки сільськогосподарського призначення після закінчення мораторію на її продаж в Україні становитиме 10-12 тис. гривень за один гектар.

Про це на прес-конференції сказав начальник управління ринку й оцінки земель Станіслав Горбатович.

"Ми прогнозуємо, що гектар ріллі в середньому буде оцінюватися в 10-12 тис. гривень", - сказав він. Горбатович також повідомив, що цю ціну спрогнозировано відповідно до спеціальної методики, затвердженої Кабінетом міністрів України.

При цьому він уточнив, що в різних регіонах середня вартість буде відрізнятися, так, у Криму середня ціна земельної ділянки становитиме близько 15 тис. гривень за гектар, у Київській області - 9-12 тис. гривень за гектар.

З його слів, ця ціна приблизно відповідатиме ринковій ціні на землю, яка складеться після закінчення дії мораторію. При цьому експерт підкреслив, що на сьогодні пропозиція землі перевищує попит, і це призведе до зниження вартості земельних ділянок.

"Ми вживаємо заходів, щоб після зняття мораторію на купівлю-продаж землі сільгосппризначення ціна не знижувалася", - зазначив він.

Горбатович також не виключив можливості, що Держагентство земельних ресурсів буде ініціювати встановлення рівня мінімальної ціни земельної ділянки, нижче якої вона не може продаватися.

Відповідно до проекту закону, що розроблюється зараз, для кожного окремого регіону встановлено спеціальні норми площі земельної ділянки, яку купуватиме один суб'єкт.

На думку голови Держагентства земельних ресурсів Ігоря Яцука, мораторій на продаж земель сільгосппризначення базується не на економічних, а на політичних підставах, і його продовження формує тіньовий ринок землі.

Він підкреслив, що в Україні закінчується процес формування законодавчої бази для існування стабільного ринку землі, й з початку 2008 року, при прийнятті Верховною радою законів "Про ринок земель" і "Про державний земельний кадастр", мораторій на продаж землі може бути знято. 

Поле
УНІАН
Вони також виступають за зняття мораторію на продаж сільгоспземлі в Україні.

"Якщо це буде зроблено, то, сподіваюся, ринок землі сільськогосподарського призначення запрацює", - сказав він.

При цьому він підкреслив, що після зняття мораторію буде спостерігатися підвищений інтерес до земель сільськогосподарського призначення. 

9 січня 2007 року Верховна рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2008 року, подолавши вето президента Віктора Ющенка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: