Сім європейських банків провалили стрес-тести

Сукупний дефіцит капіталів цих банків склав 3,5 млрд євро. Проведені стрес-тести охопили 91 найбільший банк у Європі.

Стрес-тести не пройшли сім з 91 європейського банку. Сукупний дефіцит їх капіталів склав 3,5 млрд євро, повідомляє Європейський комітет з банківського регулювання (CEBS).

Згідно зі звітом CEBS, рівень капіталу банків, що не пройшли стрес-тести при негативному сценарії в 2011 р. буде нижчим мінімальної норми в 6%.

Згідно з представленими 23 липня звітами CEBS про підсумки стрес-тестів, погані результати продемонстрував німецький інвестиційний банк Hypo Real Estate (за результатами стрес-тесту рівень капіталу банку при негативному сценарії складе 4,7%).

Не справився зі стрес-тестом грецький Atebank (4,36%). Завдання також провалили відразу п'ять іспанських банків: Banca Civica (4,7%), Diada (3,9%), Espiga (5,6%), Unnim (4,5%) і Unicaja (4,5%).

Проведені стрес-тести охопили 91 найбільший банк у Європі, на частку яких припадає 65% усіх банківських активів в Європейському союзі. Банки тестувалися на консолідованій основі, тобто з урахуванням усіх дочірніх компаній.

Як випливає з опублікованої 23 липня доповіді Комітету з нагляду за банківським сектором Європи (CEBS), регулятори аналізували фінансові перспективи банків виходячи з двох негативних сценаріїв. Перший передбачає другу хвилю рецесії з економічними умовами, схожими з тими, які спостерігалися під час краху американського інвестбанку Lehman Brothers восени 2008 р.

Даний сценарій моделює ситуацію, за якої економіка єврозони "просідає" в 2010 р. на 0,2%, а в 2011 р. - на 0,6%, фондовий ринок падає, підскакують короткострокові ставки міжбанківського кредитування.

Другий сценарій ще більш песимістичний: до рецесії додаються потрясіння на ринку європейських державних облігацій, вартість 5-річних держпаперів Греції обвалюється на 23%, Португалії - 14%, Ірландії - на 13%, Іспанії - на 12% (від рівнів кінця 2009 р.).

При негативному сценарії з урахуванням "шоку" на ринку держоблігацій сукупні втрати 91 банку можуть досягти 258 млрд євро в 2010 р. і 307,8 млрд євро - в 2011 р., відзначає Європейський комітет з банківського регулювання.

Читайте також:

Українські банки обмежили операції з євро через падіння курсу

Італійські банки почали приймати сир як заставу

Євросоюз готує нову банківську реформу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: