Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Система субсидій: кого позбавлять виплат, а кому пільгу перерахують автоматично

Система субсидій: кого позбавлять виплат, а кому пільгу перерахують автоматично

Від травня в Україні змінився порядок виплат субсидій.

Від травня в Україні змінився порядок виплат субсидій. Тепер система субсидій – гнучка, пояснили "Сніданку з 1+1" в Міністерстві соціальної політики.

Субсидію забирають, якщо борг за комуналку сягнув 340 грн. Повернути пільгу можна. Найпростіший спосіб – це розрахуватися з боргами. Складніший - зробити реструктуризацію чи піти із заявою до суду.

Відео Як змінилася система субсидій з першого травня

З першого травня почали діяти нові правила. Якщо до 20 травня не сплатили комунальні послуги - нараховуватимуть 0,01% від щоденної суми заборгованості. Злісним боржникам надсилатимуть письмове попередження. Якщо не сплатите за комірне більше місяця – не розраховуйте і на монетизацію живими грішми. Держава з травня змінила і порядок виплат. Тепер система субсидій – гнучка, пояснили Сніданку в Міністерстві соцполітики. Як цим скористатися – дивіться просто зараз.

Як змінилася система субсидій з першого травня

Від травня дещо змінили правила нарахування субсидії на користь споживачів. Тепер при розрахунку субсидії братимуть лише обсяги спожитого газу за місяць без додаткових нарахувань постачальника. "Зараз відбувається нарахування облгазами певних сум, які не є зовсім законними. Це приведення до стандартних умов, коли якісь відсотки чи коефіцієнти застосовуються. Коли нарахування відбуваються по певних нормах, які не відповідають встановленим Урядом показникам", - каже директор департаменту Мінсоцполітики Віталий Музиченко

Цього місяця трьом мільйонам субсидіантів пільгу перерахують автоматично. Повторно нести заяви і декларації про доходи мають внутрішньо переміщені особи, орендарі житла, та люди, які не проживають за місцем реєстрації.  Також це стосується родин, у яких змінився склад сім’ї протягом останнього року або є працездатні особи з доходами менше, ніж мінімальна зарплата.

Для оформлення субсидій від травня будуть брати доходи за третій-четвертий квартал 2018 року. Подати заповнені документи можна навіть поштовим листом чи е-мейлом. Потім варто лише прийти і підписати документи.

Оформити субсидію можна і не виходячи з дому, але для цього потрібно мати  електронний підпис. Отримати  його можна самостійно протягом кількох хвилин.

Як повідомлялося раніше, протягом 2019 року субсидії на комунальні послуги зросли близько на 40%. Середній розмір виплат на одну сім'ю у березні цього року, порівняно з 2018, збільшився до 660 гривень. Також, порівняно з минулим роком, кількість сімей, яким призначено субсидії, збільшилася на третину. Тож у березні цього року допомогу на оплату комуналки отримали майже 4 мільйони родин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції