На систему української трансплантації цього року чекають суттєві зміни: у МОЗ розповіли які саме

На систему української трансплантації цього року чекають суттєві зміни: у МОЗ розповіли які саме

Фото: facebook/Андрій Садовий

Щороку в Україні приблизно 5 тис. людей потребують пересадки органів чи тканин.

У 2021 році видатки з держбюджету на трансплантацію органів та тканин в Україні збільшено у понад чотири рази - до 502 млн грн.

Як повідомляє пресслужба МОЗ, про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У 2021 році для реалізації пілотного проєкту із трансплантації ми значно збільшили видатки з бюджету - до 502 млн грн. Для порівняння: у 2019 році ця сума становила 112 млн грн. Тобто більш ніж в 4 рази. Наразі ми напрацьовуємо механізм роботи трансплантації в Україні, проводимо детальну калькуляцію витрат, аби вже найближчим часом проведення трансплантації стало абсолютно стандартним видом медичної допомоги, яку українці можуть отримувати у своїй країні", - зазначив Степанов.

Він додав, що наразі МОЗ укладає договори із закладами охорони здоров'я і покриває усі видатки за кожну проведену трансплантацію. Також тарифи передбачають можливість покращення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я.

"Я впевнений, що протягом цього року в українській системі трансплантації відбудуться суттєві зміни, які обов'язково відчують пацієнти. І вже незабаром наша країна здобуде трансплантаційну незалежність, яка необхідна, щоб рятувати життя наших громадян", - підкреслив міністр.

У МОЗ зазначили, що цьогоріч прогнозується збільшення кількості трансплантацій в Україні вдвічі — буде зроблено не менше ніж 250 пересадок життєво важливих органів. Також передбачається створення пакета медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу в межах програми медичних гарантій та забезпечення оплати послуг Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Окрім того, протягом цього року буде запущено єдиний аеромедичний простір в Україні, який розпочнеться пілотними проєктами з аеромедичної евакуації у Львівській та Київській областях та впровадженням повітряного транспортування для реципієнтів та донорських органів.

У відомстві також нагадали, що минулого року було здійснено 8 пересадок серця, 19 пересадок печінки, 91 — нирки та 138 — кісткового мозку  (для порівняння — у 2019 зроблено 78 трансплантацій: 71 — нирки; 6 — печінки, 1 — серця).

Недоступна медицина: із якими проблемами стикаються українці в комунікації з сімейними лікарями

Недоступна медицина: із якими проблемами стикаються українці в комунікації з сімейними лікарями

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
955
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація