Ситуація в економіці Росії погіршилася, рецесія поглиблюється – експерти

За підсумками 2016 року падіння ВВП РФ може перевищити 1,5%.

Офіційні статистичні дані за квітень і травень 2016 року свідчать, що економіка Росії зовсім не почала відновлюватися, як запевняє влада. Навпаки – спостерігається поглиблення рецесії.

Такого висновку дійшли експерти російського інституту Центр розвитку НДУ "Вища школа економіки", передає "Інтерфакс".

Зупиненню падіння економіки РФ не допомогло навіть підвищення світових цін на нафту з 30 доларів за барель на початку року до 45-48 доларів на кінець весни.

"Останні статистичні дані говорять про те, що в травні 2016 року чаші віртуальних ваг, на яких може бути зважений рівень економічної активності, після деяких коливань, схилилися все ж на користь "збільшення рецесії", ніж на користь "завершення рецесії". Падіння внутрішнього попиту в другому кварталі, схоже, виявиться навіть більш серйозним, ніж у першому. При цьому стабілізація обсягів імпорту говорить про те, що розраховувати в найближчому майбутньому на імпортозаміщення вже годі й говорити, як не доводиться розраховувати і на позитивний шок з боку експортного попиту", – йдеться в періодичному огляді "Вищої школи економіки".

Експерти звертають увагу на проблеми в регіональних бюджетах – там "урізають" найважливіші витрати. Скажімо, на освіту в січні-квітні кошти зменшили на 5% порівняно з аналогічним періодом 2015-го.

Також спостерігається повна відсутність іноземних інвестицій та неможливість запозичень на зовнішніх ринках.

У Центрі розвитку звертають увагу на те, що "другий місяць поспіль спостерігається падіння майже у всіх видах економічної діяльності".

"Ми все більше схиляємося до того, що, незважаючи на підвищення цін на нафту до приблизно 48 доларів, падіння ВВП в 2016 році може перевищити 1,5%. У квітні-травні слабкі ознаки стабілізації економічної кон'юнктури в промисловості змінилися новим падінням обсягів випуску. Роздрібний товарообіг за місяць скоротився на 1,1%, демонструючи майже безперервне падіння протягом 17 місяців. Причому основне зниження в травні довелося на продовольчі товари, що може говорити про погіршення добробуту найменш забезпечених верств населення. Таким чином, за квітень і травень становище російської економіки різко погіршилося, незважаючи на підвищення цін на нафту Urals із 30 доларів у січні-лютому до 40 і 45 доларів у квітні й травні відповідно", – описують свій прогноз у "Вищій школі економіки".

Експерти також підрахували, що в першому кварталі 2016-го інвестиції в різні галузі сумарно впали майже на третину порівняно з минулорічними показниками.

Згідно з консенсус-прогнозом аналітиків, який підготував "Інтерфакс" наприкінці травня, зниження ВВП Росії в 2016 році очікується на рівні 1,0%. Це значно гірше прогнозу Мінекономрозвитку РФ, яке в базовому сценарії заклало зниження ВВП лише на 0,2%. Центробанк РФ на початку червня поліпшив свій прогноз із динаміки ВВП РФ на 2016 рік, тепер очікує зниження в інтервалі від 0,3% до 0,7% замість попередньої оцінки, яка передбачає падіння на 1,3%.

Тим часом у Євросоюзі подовжили санкції проти Росії до кінця січня 2017 року, що зовсім не сприятиме зростанню економіки РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: