Скандал із доплатами медикам: Зеленський вимагає покарати винних, в уряді анонсували розслідування

Дата публікації
Перегляди
1717
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандал із доплатами медикам: Зеленський вимагає покарати винних, в уряді анонсували розслідування

Фото: УНІАН

До 8 травня усі виплати обіцяють здійснити.

Уряд виконав свої зобов’язання та переказав областям кошти, необхідні для виплати медикам заробітних плат на рівні 300%, але їх неправильно розподілили.

Про це йшлося на засідання уряду 6 травня, а також на щоденній нараді в Офісі президента.

"Ми зібрали з областей потреби у заробітній платі, дали коштів значно більше, ніж була потреба, піднята знизу. Наш аналіз показує, що не всі департаменти охорони здоров’я спрацювали правильно, в тому, як працювати з медзакладами, як нараховувати цю заробітну плату і в березні, і в квітні місяці", - заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання.

Він звернеться до голів ОДА із проханням провести відповідні службові розслідування щодо нарахування заробітної плати лікарям, і за результатами службових розслідувань винести відповідні дисциплінарні стягнення на керівників департаментів охорони здоров’я.

"Тому що ми бачимо, що коштів в області перераховано досить, подекуди вдвічі більше, при цьому виплата склала критично малі суми. По-різному себе поводили керівники лікарень, керівники департаментів охорони здоров’я. Також є претензія до голів ОДА, які не проконтролювали належну виплату. Щодо цього будемо мати окрему селекторну нараду", - додав прем’єр.

Тим часом Максим Степанов уже провів селекторну нараду для з’ясування причин невиплат. Здебільшого місцева влада рахувала доплати не від окладу, а від відпрацьованого часу, використовуючи не постанову Кабінету Міністрів, а рішення Міністерства соціальної політики від 2003 року. Тому, навіть маючи гроші для виплат, регіональна влада не змогла здійснити необхідні доплати лікарям, котрі працюють з хворими на COVID-19.

"Це тягнеться надто довго. Якщо місцева влада не може впоратися з нарахуванням обіцяних і справедливих доплат, треба шукати, хто нестиме відповідальність", – зазначив тим часом Володимир Зеленський під час наради.

Міністр охорони здоров’я повідомив, що вже до п’ятниці 8 травня виплати повинні бути здійснені, а міністерство має отримати звіт щодо кожного лікаря.

Нагадаємо, 1 квітня Зеленський підписав закон згідно з яким медики та інші працівники, задіяні в лікуванні хворих на COVID-19 отримають доплату в розмірі до 300% зарплати. Працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, передбачено доплати до 100% зарплати.

21 квітня Зеленський повідомив, що лікарям виплатять заборговану заробітну платню вже на тижні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1717
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація