Скандальний завод ОПЗ офіційно виставили на продаж

Фонд держмайна планує продати майже 100% акцій заводу за ціною у 1 млрд доларів.

Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу державного пакета акцій у розмірі 99,567% ВАТ "Одеський припортовий завод". Про це повідомляється в офіційному виданні ФДМУ ”Відомості приватизації” від 15 липня.

Згідно з повідомленням, початкова ціна пакета становить 4 млрд грн.

Відповідно до тексту оголошення, ВАТ "Одеський припортовий завод" продається разом з комплексом з перевалювання аміаку. Згідно з фіксованими умовами конкурсу, покупець зобов`язується виконувати всі роботи з приймання, зберігання і відвантаження рідкого аміаку, який транспортується трубопроводом і залізницею, а також з приймання, зберігання і відвантаження іншої хімічної продукції (карбамід, метанол, карбамідо-аміачна суміш).

Відповідно до фіксованих умов конкурсу, дохід (виручка) від реалізації продукції впродовж п`яти років має становити не менш як: 1-й рік – 2 млрд 340 млн грн, 2-й – 2 млрд 510 млн грн, 3-й – 2 млрд 680 млн грн, 4-й – 2 млрд 850 млн грн, 5-й – 3 млрд 20 млн грн.

Крім того, інвестор має спрямувати інвестиції на технічне переозброєння підприємства в розмірі: 1-й рік – 294 млн грн, 2-й – 318 млн грн, 3-й – 304 млн грн, 4-й – 262 млн грн, 5-й – 114 млн грн.

За інформацією виконуючого обов`язки голови ФДМУ Дмитра Парфененка, реалізаційна ціна держпакета ВАТ "Одеський припортовий завод", що планується до продажу, може становити близько 1 млрд дол.

Нагадаємо, влада вже неодноразово намагалася продати ОПЗ, проте всі спроби були марними і супроводжувалися гучними скандалами.

11 лютого 2008 року Кабмін затвердив умови проведення конкурсу з продажу ОПЗ. 20 лютого 2008 року ФДМУ оголосив конкурс з використанням відкритої пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу 99,52% пакета акцій заводу. Стартова ціна пакета, що виставлявся на конкурс, становила 3 млрд. грн.

Проте РНБО 16 травня 2008 року заборонила уряду і Фонду держмайна здійснювати приватизацію державних пакетів акцій енергокомпаній, Одеського припортового заводу і деяких інших підприємств. Це рішення було введене в дію указом президента.

Нагадаємо, сьогодні у ЗМІ з'явилася інформація про те, що ОПЗ буде продано 29 вересня 2009 року.

ВАТ "Одеський припортовий завод" (м. Южне, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з приймання, охолоджування і перевантаження аміаку.

Читайте також:

Одеський припортовий завод вирішено продати наприкінці вересня

Вінський: "Укртелеком" постраждав від затягнутої приватизації

Ющенко поскаржився в Генпрокуратуру на урядовий план приватизації

Ющенко зняв заборону на продаж ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: