Скандальний завод "Луганськтепловоз" знову придбали росіяни

Державний пакет акцій "Луганськтепловозу" за 410 мільйонів гривень придбала російська компанія, в якої суд раніше вже відбирав завод.

У Фонді державного майна 15 червня відбувся конкурс з повторної приватизації заводу "Луганськтепловоз". Підприємство придбала російська компанія "Брянський машинобудівний завод", яка у 2007 році вже робила спробу купити "Луганськтепловоз".

За контрольний пакет акцій підприємства (76%) російська компанія заплатила 410 мільйонів гривень.

Стартова ціна контрольного пакету акцій підприємства складала - 400 мільйонів гривень. Другий учасник приватизаційного конкурсу - Сумське МВО імені Фрунзе - відмовився пропонувати за підприємство ціну вище стартової, тому переможцем конкурсу було оголошено російську компанію, що запропонувала на 10 мільйонів більше.

У приватизаційному конкурсі брали участь два учасники: Сумське МВО імені Фрунзе (належить Костянтину Григоришину) і "Брянський машинобудівний завод" (Росія, належить Іскандеру Махмудову і концерну РЖД). Третю компанію, яка подала заявку на участь у конкурсі - "Мантара холдинг" (Кіпр) - ФДМУ не допустив до аукціону. Ця компанія не надала необхідних документів, які були передбачені чинним законодавством. Представник компанії вже оголосив про наміри оскаржувати результати приватизації в суді.

Нагадаємо, перша спроба приватизації "Луганськтепловозу", що відбулася у 2007 році, завершилася скандалом.

У березні 2007 року 76% акцій "Луганськтепловозу" були куплені Брянським машинобудівним заводом, що входить у структури російського "Трансмашхолдингу". Держпакет акцій обійшовся компанії в 292,5 млн грн при стартовій ціні 292 млн грн (58 млн доларів - ред.).

Але в листопаді того ж року Верховний суд за позовом "Дніпровагонмашу", визнав конкурс незаконним. До участі в ньому не були допущені структури цієї компанії, що претендували на завод. Наприкінці листопада акції були перераховані на рахунок ФДМ з рахунків колишнього власника підприємства - російського "Трансмашхолдингу".

"Луганськтепловоз" випускає магістральні та маневрові тепловози, дизельні та електропоїзди, трамваї, поворотні кола, запчастини для залізничного транспорту. Основні замовники підприємства - "Укрзалізниця" і "Російські залізниці". У 2009 році дохід компанії склав 429,6 млн грн, що на 66,5% менше, ніж у 2008 році.

Читайте також:

Продаж "Луганськтепловозу" буде оскаржено в суді

Україна допустить Росію до приватизації своїх стратегічних підприємств

Відібраний у росіян завод знову виставили на продаж

Росія повернула Україні скандальний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: