Скандальний завод "Луганськтепловоз" знову придбали росіяни

Державний пакет акцій "Луганськтепловозу" за 410 мільйонів гривень придбала російська компанія, в якої суд раніше вже відбирав завод.

У Фонді державного майна 15 червня відбувся конкурс з повторної приватизації заводу "Луганськтепловоз". Підприємство придбала російська компанія "Брянський машинобудівний завод", яка у 2007 році вже робила спробу купити "Луганськтепловоз".

За контрольний пакет акцій підприємства (76%) російська компанія заплатила 410 мільйонів гривень.

Стартова ціна контрольного пакету акцій підприємства складала - 400 мільйонів гривень. Другий учасник приватизаційного конкурсу - Сумське МВО імені Фрунзе - відмовився пропонувати за підприємство ціну вище стартової, тому переможцем конкурсу було оголошено російську компанію, що запропонувала на 10 мільйонів більше.

У приватизаційному конкурсі брали участь два учасники: Сумське МВО імені Фрунзе (належить Костянтину Григоришину) і "Брянський машинобудівний завод" (Росія, належить Іскандеру Махмудову і концерну РЖД). Третю компанію, яка подала заявку на участь у конкурсі - "Мантара холдинг" (Кіпр) - ФДМУ не допустив до аукціону. Ця компанія не надала необхідних документів, які були передбачені чинним законодавством. Представник компанії вже оголосив про наміри оскаржувати результати приватизації в суді.

Нагадаємо, перша спроба приватизації "Луганськтепловозу", що відбулася у 2007 році, завершилася скандалом.

У березні 2007 року 76% акцій "Луганськтепловозу" були куплені Брянським машинобудівним заводом, що входить у структури російського "Трансмашхолдингу". Держпакет акцій обійшовся компанії в 292,5 млн грн при стартовій ціні 292 млн грн (58 млн доларів - ред.).

Але в листопаді того ж року Верховний суд за позовом "Дніпровагонмашу", визнав конкурс незаконним. До участі в ньому не були допущені структури цієї компанії, що претендували на завод. Наприкінці листопада акції були перераховані на рахунок ФДМ з рахунків колишнього власника підприємства - російського "Трансмашхолдингу".

"Луганськтепловоз" випускає магістральні та маневрові тепловози, дизельні та електропоїзди, трамваї, поворотні кола, запчастини для залізничного транспорту. Основні замовники підприємства - "Укрзалізниця" і "Російські залізниці". У 2009 році дохід компанії склав 429,6 млн грн, що на 66,5% менше, ніж у 2008 році.

Читайте також:

Продаж "Луганськтепловозу" буде оскаржено в суді

Україна допустить Росію до приватизації своїх стратегічних підприємств

Відібраний у росіян завод знову виставили на продаж

Росія повернула Україні скандальний завод

Відео"Луганськтепловоз" знову придбали росіяни

Відео"Луганськтепловоз" відійшов росіянам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: